Odkrywanie sekretów edycji obrazu w Pixelmatorze dla iPada

17 grudnia 2014

Gdy w grę wchodzi edycja grafiki, jest tylko jeden “przemysłowy” standard, który obowiązuje na całym świecie: Photoshop. Dla reszty z nas, którzy nie zarabiamy na życie obróbką obrazu w Photoshopie, firma Pixelmator Ltd stworzyła edytor, który wypełnia lukę pomiędzy narzędziami amatorskimi (typu Paint lub iPhoto) a profesjonalnymi (jak właśnie Photoshop). W tej recenzji przyjrzymy się Pixelmatorowi od strony fotografii mobilnej. Nie omieszkamy wspomnieć o innych możliwościach, dzięki którym jest idealnym narzędziem pracy dla artysty, skoncentrujemy się jednak na funkcjach, które pozwolą efektywnie i bez specjalnego wysiłku poddać obróbce dowolny obraz.

Trudne słówka, czyli Słownik Fotografii Mobilnej, część 5

25 sierpnia 2014

Nasz przegląd trudnych słówek powoli przekształca się w przegląd tagów, ale myślę, że nie ma w tym nic złego. W końcu Instagramowi i królującym tam tagom brakuje porządnej instrukcji obsługi, a nawet gdyby ktoś się o stworzenie takiej pokusił, to z pewnością nie nadążyłby za pojawiającymi się trendami. Zawsze podziwiałam twórców wymyślnych tagów, skąd oni biorą te pomysły? Skąd oni biorą naśladowców?

Lustrzanka w kieszeni – megatest konkurentów iOS Camera

14 maja 2014

Wbudowana w iOS aplikacja Camera, jakkolwiek prosta w obsłudze, nie posiada wielu udogodnień przydatnych przy fotografii mobilnej, zwłaszcza w nietypowych sytuacjach wymagających bardziej zaawansowanych ustawień. Ten artykuł omawia i porównuje trzy najpopularniejsze zastępniki aplikacji Camera ze szczególnym uwzględnieniem możliwości oferowanych fotografowi w trakcie robienia zdjęcia.

Fot. Jerzy Jachym

Błędny rycerz – o edycji zdjęć w Androidzie słów kilka

7 maja 2014

Oryginalna praca, zaprezentowana przez Grupę Mobilni, powstała w ramach konkursu Akcja Fotokreacja, jego czwartej odsłonie. Uczestnikom zabawy zostało zaoferowane zdjęcie autorstwa Adama Oczkosia, pochodzące z Festiwalu „Wikingowie z Truso w Elblągu“, który odbył się w sierpniu 2013 r. Postanowiłem „podnieść rękawicę“ i stanąć do edycyjnego turnieju. Po długim zastanowieniu i jeszcze dłuższej edycji ;) umieściłem jednego z Wikingów w wyimiginowanej krainie błędnych rycerzy i latających potworów.

Trudne słówka, czyli Słownik Fotografii Mobilnej, część 4

16 kwietnia 2014

Dziś wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, a boicie się zapytać… w kontekście Instagramu oczywiście :)

Trudne słówka, czyli Słownik Fotografii Mobilnej, część 3

4 marca 2014

Instagram jest znany nie tylko z ogromnej rozmaitości zdjęć, którymi ludzie chcą się dzielić, ale także olbrzymiej ilości tagów, którymi można te zdjęcia oznaczać. #Znacie #to, #gdy #ktoś #taguje #każde #swoje #słowo? Przyczyniło się to do złej sławy tagów. Złośliwi podpowiadają: #to #już #nie #umiesz #nic #normalnie #napisać? Są jednak tagi i Tagi. Chcielibyśmy opowiedzieć trochę o tych drugich. O Tagach, które gromadzą ciekawe zdjęcia, ciekawe tematy czy techniki wykonania zdjęć. Zapraszamy na subiektywne TOP 10, przygotowane przez Gosię!

Jak sfotografować księżyc iPhone’em?

20 lutego 2014

Czy próbowaliście kiedykolwiek sfotografować księżyc smartfonem? Ja tak. Rezultat nie był zachwycający: księżyc był rozmazany, za jasny i w niczym nie przypomniał tego, co widziałam gołym okiem. A jednak da się! A jak to zrobić – dowiecie się z tego poradnika.

Drugie życie jelonka – abstrakcyjne przetwarzanie obrazu w Androidzie

13 lutego 2014

„Drugie życie jelonka” to ciekawy tutorial, oparty o aplikacje Repix, PicsArt i Snapseed, przygotowany przez Jerzego Jachyma. Dowiecie się w nim w jaki sposób wycinać obiekty z tła, stosować efekty negatywu, dodawać tekstury i łączyć ze sobą warstwy. Polecamy!

Czy smartfon może robić zdjęcia ostre jak żyleta?

11 lutego 2014

W wielu dyskusjach piętnujących aparat fotograficzny w telefonie jako zabawkowy, wśród argumentów pojawiają się zastrzeżenia dotyczące ostrości wykonywanych zdjęć, a właściwie jej braku. “Ten twój zabawkowy aparat nawet nie umie robić ostrych zdjęć” – czyta się na forach. Poniższy artykuł obali mit związany z rzekomą nieostrością zdjęć wykonywanych smartfonami, a także nauczy was, jak taką ostrość zagwarantować.

O tym, jak Leonardo uratował prześwietlone zdjęcie – tutorial dla iOS

17 grudnia 2013

W tym artykule opowiem historię jednej z moich fotografii, zrobionej na ulicy. Przejdę przez wszystkie fazy począwszy od wyboru obiektu, kompozycji ujęcia a także bycia „niezauważonym”, a potem samego procesu obróbki, przy użyciu wszechstronnej aplikacji Leonardo.

1 z 212
MENU: