O nas

W kręgach fotograficznych jest takie powiedzenie, że „najlepszym aparatem fotograficznym jest ten, który mamy przy sobie.” Te słowa dobrze oddają istotę fotografii mobilnej — telefon komórkowy (smartfon, tablet, w przyszłości może Google Glass lub inne urządzenie mobilne) mamy przy sobie przez cały czas, dzięki czemu możemy dostrzec i w ciągu kilku sekund udokumentować wiele ulotnych chwil, a następnie udostępnić gotowe zdjęcia za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Bo to nie tylko kolejny kierunek w fotografii, to sposób życia, a powiązanie z sieciami społecznościowymi jest trwale wpisane w ideę fotografii mobilnej. Cieszy się ona na świecie coraz większą popularnością i wielu profesjonalnych fotografów włącza telefony komórkowe do zestawu swoich narzędzi codziennej pracy fotograficznej. Zdjęcia z urządzeń mobilnych zdobywają też przestrzenie artystycznych galerii, szturmują okładki czasopism i plakaty reklamowe.

Mobilni” to nieformalna grupa zrzeszająca entuzjastów fotografii mobilnej z całej Polski. Choć dzielą nas setki kilometrów, łączy wspólna pasja. Poprzez działanie grupy chcemy się nawzajem od siebie uczyć, inspirować, rozwijać naszą pasję, a jednocześnie promować polską fotografię mobilną w kraju i zagranicą. Chcemy prowadzić wspólne projekty fotograficzne, organizować warsztaty, konkursy, wspierać lokalne inicjatywy fotograficzne i wybranych polskich fotografów mobilnych.

W naszej grupie są już laureaci największych konkursów fotografii mobilnej na świecie, a jeszcze wielu wspaniałych fotografów zostało do odkrycia. Znajdziemy ich i pokażemy jakie niezwykle prace fotograficzne powstają w naszym kraju przy użyciu telefonu komórkowego.

Grupa jest otwarta na współpracę z instytucjami kultury, lokalnymi organizacjami społecznymi i stowarzyszeniami twórczymi. Chętnie też przyjmie w poczet grupy nowych członków — można się z nami skontaktować poprzez formularz kontaktowy.

MENU: