Michał Koralewski – Mobilny w stanie spoczynku ;)

14 grudnia 2015

Napisał: Łukasz Gurbiel (sollyth)

Nie przesadzę, kiedy stwierdzę, że Michał Koralewski to już legendarna postać polskiej fotografii mobilnej. Jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym na świecie Polakiem tworzącym zdjęcia przy pomocy smartfona. Spośród jego rozlicznych sukcesów pozwolę sobie wymienić tylko kilka – moim zdaniem najważniejszych. W 2015 roku wygrał – otrzymując tytuł Photographer of the Year – niezwykle prestiżowy międzynarodowy konkurs iPhone Photography Award (IPPA). W roku 2014 roku był członkiem jury innego wielkiego konkursu fotografii mobilnej: Mobile Photography Awards. W latach 2012 – 2013 został uznany przez portal iPhoneOgenic za jednego z najciekawszych fotografów mobilnych na świecie. Pozostałe osiągnięcia Michała na polu fotografii mobilnej można by wymieniać jeszcze długo.

W 2013 roku Michał postanowił zrealizować swoje wielkie marzenie i powołał do życia Grupę Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni” – kolektyw podobnych jemu pasjonatów fotografowania smartfonami. W ciągu trzech lat przewodzenia Mobilnym, Michał włożył ogromnie wiele pracy w działalność Grupy – sądzę, że zdecydowanie najwięcej z nas wszystkich. Prowadził warsztaty, przeprowadzał wywiady (a także ich udzielał), tworzył artykuły na naszą stronę, był grafikiem Grupy, organizował wystawy od strony logistycznej, montował je, nawiązywał i utrzymywał kontakty ze wszystkimi zainteresowanymi naszą działalnością w Polsce i na świecie oraz był niewyczerpalną wręcz kopalnią pomysłów. A wszystko to czynił pracując zawodowo w dzień, a wieczorami oceniając zdjęcia dla jednej z największych na świecie agencji fotografii microstockowej. I wychowując troje dzieci :). I cały czas czynnie fotografując.

W sierpniu Michał podjął bardzo trudną dla siebie decyzję o odejściu z Grupy z przyczyn osobistych. Przyjęliśmy to postanowienie z wielkim smutkiem (a także ze strachem o przyszłość Mobilnych), ale i ze zrozumieniem. Cały czas pozostajemy w ścisłym kontakcie i wzajemnie wspieramy się w swoich projektach. Prawdopodobnie też już niedługo Michał wróci na naszą stronę z pewnym cyklem. Ale na razie nie mogę więcej zdradzić.

Michał w sieci:

WWW: michalkoralewski.pl

Instagram: http://instagram.com/michal_koralewski
Facebook: https://www.facebook.com/Michal.Koralewski.photography
Flickr: http://www.flickr.com/photos/mkoralewski
Twitter: @m_koralewski

Na koniec przypominam kilka zdjęć autorstwa Michała – wybranych przez niego samego:

Zostaw komentarz

MENU: