Maria Duliban

23 maja 2016

Kraków

Fotografią mobilną zajmuję się od około 1,5 roku, wyłącznie amatorsko. Pierwszy telefon, z którym zaczęłam swoją przygodę z Instagramem – Sony Xperia J. Choć nie był wyposażony w zbyt dobry aparat, przyczynił się do tego, że złapałam bakcyla fotografii. Po wysłużonej Xperii przyszedł czas na zmianę telefonu, a chęć posiadania jak najlepszego aparatu skłoniła mnie do zakupu Samsunga Galaxy S6 Edge, który sprawił, że kompletnie przepadłam i pokochałam fotografię mobilną.

Zdjęcia robię codziennie i wszędzie. Początkowo tematyka moich zdjęć była bardziej różnorodna. Z czasem zauważyłam, że bliski jest mi styl minimalistyczny, a w galerii przeważać zaczęły zdjęcia architektury, przeplatane zdjęciami natury, w tym fotografiami macro. Człowiek na moich zdjęciach często pokazany jest – w kontrastowym zestawieniu z ogromem miejskiej dżungli lub zapierającą dech w piersiach majestatyczną siłą natury – jako postać mała, ale stanowiąca niezbędny element każdego z tych systemów. Do obróbki zdjęć w głównej mierze używam samego Instagrama. Sporadycznie korzystam z filtrów aplikacji VSCO oraz ze Snapseed’a.

Kiedy zakładałam konto na Instagramie, nie spodziewałam się, jak bardzo zmieni to moje życie. Fotografowanie daje mi spokój, radość, siłę, uśmiech, szaleństwo i sporo satysfakcji. Dzięki pasji, jaką niezaprzeczalnie stała się dla mnie fotografia mobilna, poznałam wspaniałych ludzi, zyskałam nowe spojrzenie na otaczający mnie świat i zaczęłam odkrywać nieznane dotąd rejony Polski.

Znowu oddycham swoim oddechem, znowu widzę, oddycham oczami” – te słowa Józefa Czapskiego doskonale opisują to, jak czuję się, kiedy robię zdjęcia.

Zapraszam do mojej galerii.


Mój profil na Instagramie:

https://www.instagram.com/tikurila/

Zostaw komentarz

MENU: