Łukasz Gurbiel

Łukasz Gurbiel (sollyth)

16 października 2013

Kraków

Jestem typowo miejskim typem. Kocham miasto. Urodziłem się w mieście i w mieście żyję. Uwielbiam je fotografować, inspiruje mnie od zawsze oraz stanowi główny motyw moich zdjęć. Nie ludzie w nim mieszkający, ale właśnie miasto samo w sobie – jako ten fragment przestrzeni wyjątkowo mocno zmodyfikowany ludzką ręką. Bardzo pociąga mnie również minimalizm w fotografii, a już zwłaszcza minimalizm abstrakcyjny. Ostatnio trochę zarzuciłem tę tematykę, ale jeszcze do niej powrócę.

Fotografuję dla przyjemności od dawna. Właściwie od dwudziestu pięciu lat – z krótszymi lub dłuższymi przerwami. Wychowałem się na jeszcze analogowej fotografii czarno-białej. W tamtym okresie spędzałem w ciemni naprawdę mnóstwo czasu. Myślę, że fotografia analogowa nauczyła mnie dbałości o kompozycję zdjęcia już na etapie jego wykonywania.

Gdzieś w połowie 2012 roku odkryłem dla siebie fotografię mobilną. Mogę powiedzieć, że doznałem pewnego rodzaju olśnienia. Możliwość zabawy, w każdej wolnej chwili, każdym etapem powstawania fotografii cyfrowej, kompletnie mnie zauroczyła!

Od czerwca 2012 roku, pod pseudonimem sollyth, prowadzę poświęcony fotografii mobilnej blog Fotokomórkomania.

Kilka moich zdjęć:

Moje miejsca w sieci:

Fotokomórkomania: http://fotokomorkomania.pl
Instagram: http://instagram.com/sollyth
Flickr (zdjęcia z cyfrowej lustrzanki): http://www.flickr.com/photos/sollyth

– Follow Friday: Łukasz Gurbiel

MENU: