Krzysztof Górny

5 grudnia 2013

Murowana Goślina/Poznań

Gdy miałem 10 lat, dostałem od rodziców mój pierwszy aparat – Prakticę, od tego się zaczęło… Pierwszą i do dziś trwającą inspiracją są dla mnie prace Ireneusza Zjeżdżałki, który wprowadził mnie w świat ciemni, powiększalników i camera obscura. Dziś fotografuję lustrzanką cyfrową, ale w związku z częstymi podróżami i godzinami spędzanymi w samochodzie wygodniej i szybciej jest chwycić w dłoń telefon, by uchwycić miejsce czy moment. Nieustannie testuję cierpliwość mojej żony (i psa), co chwilę zatrzymując się w trakcie spacerów, by „złapać” grę kolorów na ścianie lub architektoniczny szczegół, na który inni nie zwracają uwagi ;)

W moich kadrach dominuje miasto, industrializm, miejsca opuszczone i zapomniane ze śladem dawnej świetności. W fotografii szukam symetrii, rzeczy nieoczywistych, próbuję ocalić od zapomnienia miejsca, przedmioty i kształty. Próżno szukać u mnie wyidealizowanych portretów i kalendarzowych krajobrazów. Potrafię dostrzec piękno w brzydocie i perfekcję w pęknięciu. Na Instagram trafiłem przez fotoblogi, które od kilku lat obserwuję. Zachwycił mnie szybkością, z jaką można podzielić się z innymi swoim postrzeganiem świata i różnorodnością punktów widzenia użytkowników.

Kilka moich zdjęć:

Moje miejsca w sieci:

Instagram: http://instagram.com/gornykrzychu
Blog: http://gornykrzychu.blogspot.com

Follow Friday: Krzysztof Górny

Jeden komentarz

  1. […] 11:00 przed wejściem do Parku Wilsona (od ulicy Głogowskiej). Tym razem plener poprowadzi Krzysztof Górny, który zabierze Was na odkrywanie tajemnic łazarskich podwórzy i kamienic. Po części […]

MENU: