Jędrzej Franek

12 listopada 2017

Przygodę z fotografią rozpocząłem jako ośmiolatek od analogowej, kompaktowej Leiki. Z łatwością wtedy się przekonałem, że do robienia udanych zdjęć nie wystarczy dobry aparat, ale też posiadanie między uszami czegoś więcej niż wata. Dziesięć lat później odkryłem fotografię mobilną i zacząłem się niespiesznie wciągać, wciąż dysponując lepszym sprzętem niż umiejętnościami. Trend ten zaczął się odwracać wraz z założeniem lokalnych platform – także fotograficznych – Stacja Poznań i Instagramers Poznań. Do dziś jednak nie mogę pochwalić się żadnym wyróżnieniem w popularnych konkursach fotografii mobilnej, bo zawsze przegapiam terminy zgłoszeń…

Architektura, design, media społecznościowe, aplikacje mobilne i fotografia to zagadnienia, które krzyżując się, tworzą historię i teraźniejszość zarówno mojego życia zawodowego jak i pasji. Interesuję się estetycznymi aspektami interakcji człowieka z przestrzenią, głównie miast. Z przyjemnością śledzę rozwój technologiczny branży fotograficznej, ale fascynują mnie również stare obiektywy, akcesoria i techniki.

Smartfony też kiedyś będą przeszłością, ale póki co nie wyobrażam sobie wygodniejszego, bardziej dyskretnego i wszechstronnego narzędzia do produkcji i obróbki zdjęć.

Znajdziesz mnie tu:

Mój Instagram

Moje portfolio

Kilka moich zdjęć:

Zostaw komentarz

MENU: