Dominika Koszowska

15 stycznia 2019

Katowice

Z wykształcenia i zawodu – projektant graficzny. Aktualnie jestem doktorantką na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Projektowym w Pracowni Multimediów. Przygodę z fotografią (wtedy jeszcze analogową) rozpoczęłam jako nastolatka. Potem porzuciłam fotografię na ponad dwadzieścia lat by powrócić do niej na kolejnych studiach. Od 2015 roku pochłonęło mnie całkowicie cyfrowe rejestrowanie obrazu i realizowałam je za pomocą lustrzanki oraz smartfona.

Moje prace wykonane tymi narzędziami zdobyły od tego czasu kilkadziesiąt nagród , wyróżnień i nominacji do nagrody w Polsce i na świecie, a także zawisły na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach.

Najważniejsze nagrody – złoty medal w International Photography Awards (IPA 2018), złoto, srebro i 2 brązy w Tokyo International Photography Awards (TIFA 2018), wyróżnienie w CHROMATIC AWARDS (2018), Grand Prix, dwa pierwsze i jedno drugie miejsce na Festiwalu Fotografii Mobilnej „Yes, I’m Mobile, srebrny medal Prix De La Photographie Paris (P×3 2018), nagroda w CEWE AWARDS (2017), 7 wyróżnień w Mobile Photography Awards (2015, 2016, 2017), 2 wyróżnienia w National Geographic (2016), finalistka Urban Photo Awards (2018), finalistka (2016, 2017) i shortlist (2018) Mira Mobile Prize .

Uważam, że to nie sprzęt definiuje fotografię i najbardziej cieszy mnie to, że moje zdjęcia wykonane telefonem komórkowym zdobyły nagrody i wyróżnienia oraz znalazły się w finałach międzynarodowych konkursów wygrywając ze zdjęciami wykonanymi aparatami fotograficznymi.

Od 2016 roku współpracownik oficjalnego profilu Sony Mobile PL @sonyxperiapl.

Prywatnie uwielbiam zwiedzać z mężem Europę na motocyklu i kocham podróżować.

Pozdrawiam serdecznie

Dominika Koszowska

Moje Miejsca w sieci:

Mój Instagram

Moje Zdjęcia

Zostaw komentarz

MENU: