Michał Koralewski – Mobilny w stanie spoczynku ;)

14 grudnia 2015

Nie przesadzę, kiedy stwierdzę, że Michał Koralewski to już legendarna postać polskiej fotografii mobilnej. Jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym na świecie Polakiem tworzącym zdjęcia przy pomocy smartfona. Spośród jego rozlicznych sukcesów pozwolę sobie wymienić tylko kilka – moim zdaniem najważniejszych. W 2015 roku wygrał – otrzymując tytuł Photographer of the Year – niezwykle prestiżowy międzynarodowy konkurs iPhone Photography Award (IPPA). W roku 2014 roku był członkiem jury innego wielkiego konkursu fotografii mobilnej: Mobile Photography Awards. W latach 2012 – 2013 został uznany przez portal iPhoneOgenic za jednego z najciekawszych fotografów mobilnych na świecie.

Łukasz Gurbiel

Łukasz Gurbiel (sollyth)

16 października 2013

Jestem typowo miejskim typem. Kocham miasto. Urodziłem się w mieście, i w mieście żyję. Uwielbiam je fotografować, inspiruje mnie od zawsze oraz stanowi główny motyw moich zdjęć. Nie ludzie w nim mieszkający, ale właśnie miasto samo w sobie – jako fragment przestrzeni wyjątkowo mocno zmodyfikowany ludzką ręką. Bardzo pociąga mnie również minimalizm w fotografii, a już zwłaszcza minimalizm abstrakcyjny.

Kamil Kawczyński

17 października 2013

Fotografia mobilna jest dla mnie czymś więcej niż tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu. To swego rodzaju misja, w której poprzez robione zdjęcia oraz prowadzone warsztaty i szkolenia staram się przekonać innych, że smartfonem można tworzyć równie udane kadry, co aparatem cyfrowym. Wraz z rozwojem mojej pasji pojawiły się sukcesy w konkursach fotograficznych o międzynarodowej randze takie jak Mobile Photography Awards, Mira Mobile Prize oraz Android Photography Awards. Wraz z nimi wystawy z udziałem moich zdjęć m.in. w Nowym Jorku, Bangkoku, Porto oraz w Milton.

Krzysztof Górny

5 grudnia 2013

Gdy miałem 10 lat, dostałem od rodziców mój pierwszy aparat – Prakticę, od tego się zaczęło… Pierwszą i do dziś trwającą inspiracją są dla mnie prace Ireneusza Zjeżdżałki, który wprowadził mnie w świat ciemni, powiększalników i camera obscura. Dziś fotografuję lustrzanką cyfrową, ale w związku z częstymi podróżami i godzinami spędzanymi w samochodzie wygodniej i szybciej jest chwycić w dłoń telefon, by uchwycić miejsce czy moment.

Cezary Dziadurski

14 grudnia 2013

Jestem nietypowym fotografem mobilnym, korzystającym z Nokii 808 PureView i Galaxy Taba 2. Korzystanie z tego smartfona wymaga sporo doświadczenia i kreatywności, głównie ze względu na brak aplikacji, obecnych na Androidzie czy iOS. Obróbkę ułatwia mi tablet, jednak proces powstawania zdjęcia potrafi być bardzo wymagający; na szczęście udało mi się poznać możliwości mojego 41-megapikselowego ‚potworka’ na tyle, by zdjęcia wychodziły w miarę poprawnie. Dzięki temu zostałem wyróżniony w Mobile Photo Awards 2014 oraz na oficjalnym blogu firmy Nokia.

Michał Szklanowski

24 stycznia 2014

Zajmując się codziennie projektowaniem aplikacji mobilnych i webowych, jakieś 2 lata temu dostrzegłem potencjał kamery ukrytej w urządzeniach, które nosimy zawsze ze sobą. Od tej pory rejestruję otaczającą mnie rzeczywistość używając aparatu w moim smartfonie.

Agnieszka Domańska

Agnieszka Domańska

12 lutego 2016

Generalnie rzecz biorąc uważam, że dzień bez zdjęcia, to dzień stracony. Jak przez dłuższy czas nie mam możliwości fotografowania, to czuję się jak wampir na głodzie. Od ponad dwóch lat zdjęcia robię smartfonem. Najpierw Samsungiem, a teraz dodatkowo iPhonem. Przy pomocy tego drobnego sprzętu udało mi się w ostatnim czasie odnaleźć dość sporo mrocznych wizji pogubionych w zakamarkach mojego mózgu.

Magdalena de Jonge Malucha

26 maja 2016

Magdalena de Jonge Malucha czyli Magda DJM – ekstrawertyk, poszukiwacz momentów, pasjonat. Fotograf samouk, który od 2012 świadomie używa aparatu cyfrowego a od 2013 fotograf mobilny. Członek Shooter magazine collectiv

Maria Duliban

23 maja 2016

Fotografią mobilną zajmuję się od około 1,5 roku, wyłącznie amatorsko. Pierwszy telefon, z którym zaczęłam swoją przygodę z Instagramem – Sony Xperia J. Choć nie był wyposażony w zbyt dobry aparat, przyczynił się do tego, że złapałam bakcyla fotografii. Po wysłużonej Xperii przyszedł czas na zmianę telefonu, a chęć posiadania jak najlepszego aparatu skłoniła mnie do zakupu Samsunga Galaxy S6 Edge, który sprawił, że kompletnie przepadłam i pokochałam fotografię mobilną.

MENU: