OBOK MNIE 4. dolnośląski konkurs fotografii mobilnej dla dzieci i młodzieży do lat 16

OBOK MNIE – 4. dolnośląski konkurs fotografii mobilnej dla dzieci i młodzieży do lat 16

12 grudnia 2018

Po raz kolejny mamy przyjemność ogłosić, że nasza Grupa Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni” została patronem medialnym cyklicznego konkursu fotografii mobilnej OBOK MNIE.

Tym razem organizatorzy konkursu (Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Książnica Karkonoska) postanowili zaprosić do udziału w nim młodzież do lat 16.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem mobilnym. Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Będzie to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania siebie nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Tematyka zdjęć jest dowolna.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 5 stycznia 2019 r. Regulamin konkursu można pobrać z naszej strony lub także odszukać go na stronie Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

MENU: