fot. @iwaross; zdjęcie główne MT 159

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 159 (222)

12 lutego 2018

Zamknęliśmy kolejną odsłonę Mobilnego Tygodnia. Tym razem tag #mobilnytydzien159 zgromadził około 1000 zdjęć, a subiektywnego wyboru najciekawszych podjął się Mirek Górski @squarepoet. Oto najlepsze z prac.

Przypominamy, że w zabawie biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia wraz z komentarzami Mirka:

Cudowny, bardzo stonowany w środkach wyrazu kadr, mimowolnie narzucający skojarzenia z klimatem kultowego “Rejsu”. Właściwie można powiedzieć, że nic się nie dzieje. Dłużyzna. I w tej dłużyźnie jest cała moc tego zdjęcia. Można je kontemplować, jak zanurzona w wodzie para kontempluje otaczającą ich rzeczywistość. Ten kadr jest świetnym przykładem, że najlepsze zdjęcia powstają w momencie robienia, nie w procesie postprodukcji.

Dlaczego to zdjęcie? Po pierwsze, pokazuje zupełnie nietypowe podejście do tematu fotografii mobilnej. Zapis z dyplomów ASP w Zbrojowni Sztuki, sam w sobie staje się sztuką. Intensywna kolorystyka, chaotyczna na pozór kompozycja i ciekawy punkt widzenia idealnie oddają charakter fotografowanej pracy. Po drugie – to zdjęcie emocjonalnie jest mi bardzo bliskie i nastraja mnie optymistycznie.

Pozostałe wyróżnione fotografie:

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! W obecnym Mobilnym Tygodniu obowiązuje tag #mobilnytydzien160. Konkurs trwa od piątku do piątku, a pod uwagę będą brane wszystkie zdjęcia zamieszczone pod tagiem, pomiędzy kolejnymi postami STOP/START. Kuratorem bieżącego tygodnia jest Magda De Jonge Malucha.

Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wydaniu 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Zostaw komentarz

MENU: