fot. @grzesek; zdjęcie główne MT 156

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 156 (219)

24 stycznia 2018

W trzecim przeglądzie w 2018 roku ocenie zostało poddanych niemal 1000 zdjęć, zamieszczonych pod znacznikiem #MobilnyTydzien156. Tym razem nasz konkursowy hasztag prześledził Jędrzej Franek i zdjęcia, które uznał za najlepsze, prezentujemy poniżej.

Przypominamy, że w zabawie biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia wraz z komentarzami:

Piękne miejsce i piękne zdjęcie. Porządek w tym kadrze jest wręcz kojący, wszystko wyprostowane idealnie, a budynek pojawiający się w tle, w bramie, nagradza uważnego widza dodatkowo.

 

Być może nie jest to klasycznie wypieszczony architektoniczny kadr, ale taki jest i sam fotografowany obiekt. Ambitny i trochę niedoceniony mieszkaniowy modernizm, przypomina mi jak bardzo potrzebuję wizyty w Łodzi.

 

Podoba mi się zestawienie dwóch sił na tym zdjęciu, z jednej strony organiczne i niepokorne kształty – drzewo i opływowa Syrena, wpisane w prostokątny porządek ściany budynku i podium. Miłe skojarzenia zimowego popołudnia wzbudza również ciepła kolorystyka.

Pozostałe wyróżnione prace:

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien157. Kuratorem obecnego cyklu jest Michał Szklanowski.

Zostaw komentarz

MENU: