Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 153 (216)

11 grudnia 2017

W ubiegłym tygodniu tag #mobilnytydzien153 zgromadził ponad 1000 zdjęć. Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Poniżej kilka słów od Marysi Duliban, która w tym tygodniu wybierała najlepsze kadry mobilne.

Moi drodzy, z każdym tygodniem udowadniacie, że telefonem można robić naprawdę świetne fotografie, nie inaczej było w minionym 153 Mobilnym Tygodniu. Wśród milionów zdjęć wrzucanych codziennie na Instagram,ciężko znaleźć naprawdę dobre ujęcia. Na przekór wszystkim powtarzającym się #flatlayom i #foodpornom, każdy kolejny hashtag #mobilnytydzien jest „miejscem”, gdzie zawsze można znaleźć mnóstwo dobrych zdjęć.

Wśród wyróżnionych w tym tygodniu zdjęć przeważa kawał dobrego streetu, jest też trochę minimalizmu i zimowe krajobrazy w różnych ujęciach ;) Nie ukrywam, że naprawdę ciężko było mi wybrać te najlepsze spośród najlepszych, z ciężkim sercem dokonywałam selekcji i ostatecznie wyróżnionych zostało ‚zaledwie’ 12 fotografii :)

Tytuł najlepszego zdjęcia w tym tygodniu przypadł fotografii, którą wykonał Daniel Wencel.

Bardzo mocne zdjęcie z kategorii street photography. Świetnie skadrowane, zastosowana perspektywa nieco z dołu i przycięcie kadru od góry wzmacniają sylwetkę starszej pani, która jest bohaterką fotografii. Złapana w momencie szybkiego marszu, z zaciętą miną i zaciśniętymi pięściami może budzić mieszane uczucia i myślę, że każdy z nas odczyta to zdjęcie po swojemu i dopowie swoją historię – a to największy atut dobrego zdjęcia ulicznego. Gratulacje dla Autora!

Autorem drugiego wyróżnionego zdjęcia jest w tym tygodniu Patryk Wikaliński.

Zdjęć minimalu i architektury widziałam już na pęczki, a jednak na widok tego od razu pomyślałam: „megasztos”. Zdjęcie niesamowicie geometryczne, fantastyczna kolorystyka i w tym wszystkim mała sylwetka człowieka – dają rewelacyjny efekt. Brawo Patryk :)

Pozostałe wyróżnione fotografie:

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia – już po przerwie świątecznej 29.12.2017r. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Tymczasem zachęcamy do wzięcia udziału na naszym konkursie fotograficznym współorganizowanym razem z HTC. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów odnośnie konkursu możecie znaleźć tu :)

Zostaw komentarz

MENU: