Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 148 (211)

6 listopada 2017

Za nami kolejny przegląd Mobilnego Tygodnia. Spośród ponad tysiąca zgłoszonych zdjęć, subiektywnego wyboru najlepszych z nich podjął się Kamil Kawczyński. Oto one:

Przypominamy jeszcze, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia:

View this post on Instagram

A post shared by Wphotonick (@wphotonick)

Od kilku lat mam słabość do artystycznych, mobilnych edycji zdjęć. Jedną z nielicznych osób, która w całości robi to na telefonie i robi to świetnie jest @wphotonick. Autoportrety czeskiej Helen Breznik są pełne artyzmu, napięcia i niepokoju. Są próbą wizualnego ukazania metafizycznego charakteru człowieka, który jest czymś więcej niż tylko ciałem. Niemy krzyk zamknięty w dłoniach można interpretować na wiele sposobów. Widać w nim przerażenie, zdziwienie, szok, zamknięcie i strach przed czymś. Atmosferę dopełniają mroczne tło i tekstury. Nie jest to forma sztuki przystępna dla każdego, ale ja cenię sobie takie mroczne artistry flair, które sporo mówi o wysokiej wrażliwości autorki. Chapeau bas!

View this post on Instagram

A post shared by Mateusz (@matmatel)

Kolejnym zdjęciem, które zdecydowanie wyróżniało się spośród zeszłotygodniowego zestawienia jest to wykonane przez Mateusza. Piękny przykład na to co można wycisnąć z matrycy telefonu mając odpowiednie umiejętności i wiedzę nt. tego jak dobrze wykorzystać światło po zmroku. Tajemniczy model w cylindrze przywołuje trochę charakterem twórczość Tima Burtona. Pozostaje trzymać kciuki za sukces zdjęcia w innym przeglądzie #aplights2017 i szacun za to, że autorowi chciało się ruszyć tyłek aż do Cieszyna, żeby mieć sposobność uchwycenia tego kadru. Po tym można poznać wyróżniających się fotografów mobilnych, którym się chce, którzy są gotowi pójść dalej niż inni, by dopaść kadr, który wyróżni ich z tłumu. Brawo!

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

View this post on Instagram

A post shared by Michał "WeS" Wesołek (@wes.mw)

View this post on Instagram

A post shared by Pan Z Krakowa (@____krakovsky____)

View this post on Instagram

A post shared by 🇵🇱 (@marekrk)

View this post on Instagram

A post shared by Jerzy Gregorowicz (@jurasty)

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandra 👩🏽‍⚕️ (@lekarkawpodrozy)

View this post on Instagram

A post shared by Tomasz Ozdoba (@oziozdoba)

View this post on Instagram

A post shared by @charlie.moor

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien149. Kuratorem obecnie obowiązującego przeglądu MT jest Czarek Dziadurski.

Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

 

Zostaw komentarz

MENU: