fot. @tomek_bidzinski; zdjęcie główne MT 146

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 146 (209)

23 października 2017

Konkursowy znacznik #mobilnytydzien146 zgromadził około 1200 poprawnie zgłoszonych zdjęć. Wszystkie przejrzał i „ocenił” Łukasz Gurbiel @sollyth.

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia według Łukasza wraz z jego komentarzami:

Ze wszystkich zdjęć zgłoszonych do naszej zabawy w zeszłym tygodniu, ta fotografia wywarła na mnie największe wrażenie. Bardzo podoba mi się kolorystyka pracy, będąca z pewnością efektem edycji, a być może też słynnego w ostatnich dniach huraganu Ophelia, który miał przywiać nad Polskę pył znad Sahary oraz popiół po wielkich pożarach w Hiszpanii i Portugalii. Zdjęcie przemawia do mnie również swoją kompozycją. Bardzo odpowiada mi symetria plam kolorów. Jest ona zachwiana w dolnej części, co powoduje, że z kompozycji nie wieje nudą. Z kolei w warstwie treściowej pracy można doszukać się jakiejś historii. Jakiej? Na to pytanie każdy oglądający zdjęcie musi sobie już sam odpowiedzieć.

Sam osobiście mam słabość do fotografowania we mgle. To praca, którą chętnie widziałbym we własnym portfolio. Mgła w przypadku fotografii mobilnej czyni cuda. We wspaniały sposób rozdziela plany zdjęcia, które z powodu dużej głębi ostrości w innych warunkach nakładałby się na siebie i psuły kompozycję. We mgle gubią się również niepotrzebne szczegóły. Często umożliwia ona zrobienie dobrej fotografii w miejscu, w którym w zwykłych sytuacjach zdjęciowych owe szczegóły kompletnie niszczyłyby całą kompozycję.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien_gosc6. Kuratorem obecnie obowiązującego cyklu jest Jędrzej Franek @archi.grafia.

Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Zostaw komentarz

MENU: