Obok Mnie – III dolnośląski konkurs fotografii mobilnej dla dzieci

8 września 2017

Mieszkasz na Dolnym Śląsku i masz 13 lat lub mniej? A może jesteś już dorosły, ale posiadasz dzieci we wzmiankowanym wieku? Wszystkich najmłodszych mieszkańców Dolnego Śląska gorąco namawiamy do wzięcia udziału w III dolnośląskim konkursie fotografii mobilnej dla dzieci w wieku do lat 13 „Obok mnie”, którego mamy zaszczyt być patronem medialnym.

Organizatorami zabawy są Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze, Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz Książnica Karkonoska. Celem konkursu jest zaprezentowanie, w postaci wystawy, wizualnej wrażliwości dzieci na otaczającą je rzeczywistość, a także wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w tworzeniu obrazów fotograficznych za pomocą prostych cyfrowych urządzeń oraz budowanie świadomości obrazu.

Zacytujmy Organizatora:

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Będzie to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania siebie nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Tematyka zdjęć jest dowolna.

Organizator czeka na zdjęcia do 15 listopada 2017 r. Regulamin konkursu można pobrać od nas, a także odszukać go na stronie Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

MENU: