Jak uchwycić efektowne odbicie

21 sierpnia 2017

Przed Wami krótki poradnik fotograficzny, który ma Wam pokazać w jaki sposób uchwycić ciekawy kadr przedstawiający efektowne odbicie obrazu. To z pozoru proste zadanie może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla początkujących miłośników fotografii. My pokażemy Wam jak w twórczy sposób wykorzystać elementy otoczenia, do osiągnięcia tego typu efektowych zdjęć i przybliżenia Was do wygrania jednego z 3 egzemplarzy smartfona HTC U11 w naszym fotograficznym konkursie organizowanym razem z HTC Polska.

Pierwszym, najbardziej oczywistym elementem, który może posłużyć do uchwycenia efektownego, fotograficznego odbicia są kałuże. Zwłaszcza teraz, kiedy deszcz za oknem jest dość częstym elementem letniej, nierzadko burzowej aury. Wystarczy wyjść na zewnątrz i rozejrzeć się po miejscach w których woda nie zdążyła jeszcze wsiąknąć, wyparować lub spłynąć do studzienki kanalizacyjnej.

Czasem wystarczy spojrzeć w górę i przystawić obiektyw telefonu do szyby by uchwycić niecodzienny widok.

Skoro już trzymamy się szyb, można je wykorzystać również w bardziej tradycyjny sposób ;)

Lustra i lusterka też świetnie spełnią swoją rolę

Równie często można wykorzystać błyszczące, odbijające światło elementy elewacji budynków i podłóg wewnątrz pomieszczeń.

Jeśli mieszkacie nad morzem plaża może być dla Was nieskończonym źródłem efektownych odbić obrazu.

Można też wykazać się kreatywnością i wykorzystać błyszczącą powierzchnię obudowy smartfona, okulary przeciwsłoneczne, szklaną kulę lub wiele innych gadżetów, które posłużą Wam do stworzenia niepowtarzalnego kadru. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i pomysłowości :)

Zostaw komentarz

MENU: