Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 135 (198)

5 czerwca 2017

Ubiegły Mobilny Tydzień przyniósł ponad 1327 zdjęć opatrzonych tagiem #mobilnytydzien135 .

Wyboru najciekawszych z nich podjął się Mateusz Jaszak.

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia należą do:

Wyróżniłem dwa zdjęcia, które łączą dwa elementy, a mianowicie minimalizm i temat, jakim jest przemijanie. Oba elementy przedstawione na fotografii kontrastują ze sobą. Starsza kobieta ubrana w kolorowe odzienie stanowi kontrast wobec nowoczesnego, monochromatycznego budynku.
Fotograf świetnie wykorzystał dany moment, aby przekazać treść w dwoisty sposób.

To zdjęcie jest idealnym kandydatem na okładkę książki George’a Orwella Rok 1984.
Element dawnej epoki w połączeniu kamerą CCTV pokazuje płynność rozwoju cywilizacji i kierunku w jakim zmierza.
Jeszcze 34 lat temu widok skrzynki pocztowej nikogo nie dziwił, a kamery przemysłowej jak najbardziej. Teraz jest na odwrót. Masowa inwigilacja za pomocą technologii ukryte pod słowem bezpieczeństwo czy prywatność? Często stosowana przez starsze osoby sentencja  “A kiedyś to było lepiej” jest w tym przypadku prawdą.
Od strony technicznej, kompozycja jest spójna, gra światła i cieni została świetnie odwzorowana. Gratulacje Grzegorzu 👏

Pozostałe wyróżnione fotografie:

 

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien136 Kuratorem obecnie obowiązującego cyklu jest Magda de Jonge Malucha. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Zostaw komentarz

MENU: