Warsztaty w Poznaniu - zdjęcie grupowe

Warsztaty w fotografii mobilnej w Poznaniu – podsumowanie

15 maja 2017

Historia lubi się powtarzać :) W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku w Poznaniu odbyła się druga edycja warsztatów fotografii mobilnej zorganizowana przez Grupę Mobilni. Warsztaty prowadzili znakomici fotografowie mobilni Michał Koralewski oraz Thomas Kakareko. Podobnie jak podczas pierwszej edycji warsztatów w Gdańsku, uczestnicy wysłuchali wykładu teoretycznego, który poprowadził Michał Koralewski, a następnie udali się na wspólny spacer po Poznaniu. Wykład teoretyczny był przygotowany w taki sposób, aby każdy z uczestników biorących udział w warsztatach, niezależnie od posiadanego doświadczenia, mógł dowiedzieć się czegoś nowego lub też utrwalić zdobytą już wiedzę. Można było zatem poznać podstawy fotografowania telefonem komórkowym, kompozycji zdjęcia oraz dowiedzieć się z jakich programów do fotoedycji korzystają prowadzący. Podobnie jak w Gdańsku, w warsztatach uczestniczyły również takie osoby, dla których przygoda z fotografią mobilną i aplikacją Instagram dopiero się rozpoczęła, co bardzo nas ucieszyło.

W Poznaniu wspierali nas lokalni Igersi, czyli @igerspoznan_official, dzięki którym uczestnicy mogli zobaczyć bardzo ciekawe miejsca, które zwykle nie są dostępne dla zwiedzających Poznań. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Asi @amalenstwo, Darka @darom77 i Jędrka @archi.grafia mogliśmy odwiedzić Teatr Polski „od kuchni” oraz Okrąglak. Specjalne podziękowania chcemy przekazać Asi, która rozpieszczała nasze podniebienia domowymi i pysznymi maślanymi ciastkami. Stało się również zadość tradycji i wszyscy uczestnicy zostali sportretowani aparatem do fotografii natychmiastowej. Po drugiej stronie obiektywu wystąpił, oczywiście w roli mistrza, Thomas Kakareko.

Zupełnie nowym elementem zajęć praktycznych był niedzielny spacer po Starym Rynku szlakiem Michała Koralewskiego, podczas którego Michał pokazał ulubione miejsca w swoim mieście oraz dawał praktyczne porady dotyczące robienia zdjęć. Mamy nadzieję w kolejnych edycjach warsztatów na kontynuację tej formuły zajęć praktycznych.

Zwieńczeniem warsztatów był przygotowany przez naszego partnera prawdziwie królewski obiad, po którym wspólnie mogliśmy porozmawiać z uczestnikami warsztatów. Dziękujemy Wam za spędzony czas, a szczególnie za aktywny udział w dyskusji podsumowującej warsztaty. Poznańskie spotkanie pasjonatów fotografii mobilnej odbyło się przy olbrzymim wsparciu PURO Hotels Poznań. Współpraca z hotelem przy organizacji warsztatów, podobnie jak w Gdańsku, stała na najwyższym poziomie. Osobą szczególnie zaangażowaną w nasz projekt jest pan Dawid Grausch, któremu dziękujemy bardzo serdecznie. Nasze specjalne podziękowania kierujemy również do pani Agnieszki Slipczuk z Puro Hotels Poznań, która osobiście nadzorowała przygotowania do drugiej, poznańskiej edycji warsztatów. Dziękujemy wszystkim miłym pracownikom PURO Hotels, którzy poprzez swój profesjonalizm przyczynili się do tego, że warsztaty w Poznaniu mogły się odbyć, a uczestnicy i prowadzący czuli się bardzo komfortowo i swobodnie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Fundacji im. Francisza Stefczyka z Gdyni, która po raz kolejny wsparła naszą artystyczną inicjatywę. Prosimy o przyjęcie szczególnie gorących podziękowań za wyjątkową pomoc w organizacji warsztatów w Poznaniu. Pięknie dziękujemy.

Dziękujemy naszym partnerom z Visumate oraz Mój Mac Magazyn, „grupowej” Magdzie za wsparcie w Shooter Magazine oraz „grupowemu” Łukaszowi za wsparcie na łamach Fotokomórkomanii.

Już dziś rozpoczęliśmy planowanie kolejnej edycji warsztatów w Krakowie, a tymczasem zapraszamy do oglądania fotorelacji z poznańskiej edycji warsztatów.

Zostaw komentarz

MENU: