Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 133 (196)

22 maja 2017

Ubiegły Mobilny Tydzień przyniósł ponad 1200 kadrów opatrzonych tagiem #mobilnytydzien133. Wyboru najciekawszych z nich podjęła się Marysia Duliban. Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia należą do:

Zdjęcie autorstwa Marcina to przykład minimalizmu w najlepszym wydaniu. Światło i kolor grają tu główną rolę, choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nie ma ich na zdjęciu zbyt wiele. Wzrok przyciąga nie tylko mocny kontrast i spójna tonacja, ale przede wszystkim linia, jaką tworzy światło łącząc ze sobą błękit nieba i spódnicy przechodzącej kobiety. Podsumowując, zdjęcie fantastyczne, wymagające wprawnego oka i niezłego refleksu. Gratulacje, Marcin! :)

Autorką kolejnego wyróżnionego zdjęcia jest Kasia. Czarno-biała tonacja fotografii jest tutaj doskonałym wyborem, podkreśla bowiem wszystkie mocne punkty zdjęcia. Mnie przede wszystkim zachwyciła ilość faktur złapanych w tym kadrze – od perfekcyjnie gładkiej, wręcz szklanej tafli ulicy, przez kostkę brukową chodnika, aż do „pomarszczonego” śladami opon piasku. Do tego perfekcyjnie poprowadzone linie i najmocniejszy punkt fotografii – mężczyzna i jego cień – sprawiają, że obok tego zdjęcia nie da się przejść obojętnie. Brawo, Kasiu :)

Pozostałe wyróżnione fotografie:

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien134. Kuratorem obecnie obowiązującego cyklu jest Przemek Zdybel. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Jeden komentarz

  1. Lisovvy pisze:

    Bardzo dziękuję Marysiu! Bardzo mi miło! Pozdrawiam

Zostaw komentarz

MENU: