Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 131 (194)

8 maja 2017

W ubiegłym tygodniu zgłoszonych zostało ponad 1300 zdjęć opatrzonych tagiem #mobilnytydzien131. Subiektywnego wyboru najciekawszych fotografii oraz przedstawienia własnego uzasadnienia do dwóch z nich podjął się Kamil Kawczyński.

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najciekawsze zdjęcia według Kamila:

Uchwycenie dobrego portretu za pomocą telefonu to nie lada sztuka. Patryk po raz kolejny udowodnił, że ma oko do uwieczniania pięknych kadrów. Mógłbym się rozwodzić na temat reguły dominującego oka w środku kadru, reguły oddechu, reguły trójpodziału oraz innych technicznych aspektach fotografii, które czynią ją atrakcyjną dla oka, ale to wszystko blednie wobec magii chwili widocznej na zdjęciu. Uroda modelki, perfekcyjny timing oraz ulotność fotografowanej sceny składają się WIELKOŚĆ tego kadru. Chapeau Bas!

Kolejny kadr, który przykuł moją uwagę, został wykonany przez Artura. Świetny przykład artystycznej puddlegraphy. Nie przepadam za widocznym ziarnem na zdjęciu, ale w tym przypadku nadaje mu odpowiedniego charakteru. Ciemna sylwetka przechodzącej postaci, lekko wyprane kolory oraz perfekcyjne nachylenie kadru, pełnego równoległych linii, składają się na kunszt uchwyconej fotografii. Brawa dla autora.

Pozostałe z wyróżnionych zdjęć:

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć!

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien132. Kuratorem obecnie trwającego cyklu jest Michał.

Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

 

Zostaw komentarz

MENU: