Fot.: Bartosz Parzyszek, zdjęcie główne MT107

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 107 (170)

21 listopada 2016

W mobilnym tygodniu oznaczonym tagiem #mobilnytydzien107 zaprezentowaliście nam ponad 1100 zdjęć. Przeglądu i, ostatecznie, wyboru najlepszych prac dokonał Przemek Zdybel.

Miło nam poinformować, że partner naszej zabawy – firma projektogram.pl – przyznał w tym tygodniu swoją nagrodę autorowi @slupskstreet. Gruatulujemy!

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku od godz. 20.00 do piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Drodzy,

Coraz trudniej jest dokonywać właściwych wyborów, ponieważ wartość artystyczna publikowanych przez Was zdjęć jest coraz lepsza. Coraz trudniej wybrać finałową siódemkę czy ósemkę. Raczej chciałoby się utworzyć kilka kategorii i spośród nich typować laureatów. Jednak na razie nie jest to możliwe. Konsekwencją tego będzie zatem jedyny możliwy wybór, a mianowicie wybór eklektyczny. Przedstawiam najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia, które pokazują, że każdy z Was może podnosić poprzeczkę swoich umiejętności coraz wyżej.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

"Równolegle"/"The Incident" #igerspoland #tarnow #tv_pointofview #ig_worldclub #ig_photooftheday #igrecommend #justgoshoot #faded_world #exklusive_shot #transfer_visions #mobilnytydzien107 #mobiography #rsa_minimal #artystycznapodroz #freezfram #shootermag_poland #1415mobilephotographers #mobilemag #sdmtravels #rsa_streetview #freedomthinkers #way2ill #ig_ometry #passionpassport #streetdreamsmag #ic_minimal #learnminimalism #SymmetryKillers #tv_leadinglines

A post shared by Bartosz Parzyszek (@bartekparzyszek) on

Od dłuższego czasu przyglądam się temu co czyni Bartek. Mogę z głębokim przekonaniem stwierdzić, że w tym co robi widać przemyślane decyzje i konsekwencję. Instagram rozwija się bardzo dynamicznie, przez co w dość krótkim czasie można osiągnąć coraz więcej. Bartek jest doskonałym przykładem takiego rozwoju. Zdjęcie to doskonały minimalizm z bardzo ciekawą formą przekazu. Proste, kontrastujące ze sobą formy i płaszczyzny: powierzchnia parkingu w poziomie i kobiece nogi w pionie. Obie płaszczyzny połączone cieniem jaki dają kobiece nogi. Logicznie przygotowany kadr i ciekawa kompozycja kolorystyczna. Umiejętna korekta natężenia światła i kontrastu, co pozwoliło na zachowanie naturalizmu zdjęcia, mimo oczywistej formy minimalistycznej.

FLASH. • Biorę udział w drugiej odsłonie akcji Wojażer @sonyxperiapl. #wojażer2 #xperiaxz • Nasza drużyna (@deepobserveron, @archi.grafia, @nataszamaria, @figgowebb, @vd_countrygirl) zbiera od Was komentarze (nie emotikony :-). • Autor najzabawniejszego komentarza otrzyma Sony Smartwatch 3! Napisz komentarz a może Smartwatch będzie Twój ;-)

A post shared by Jędrzej Franek (@archi.grafia) on

Jeszcze jakiś czas temu nikt nie uwierzyłby, że zdjęcia przy długim czasie naświetlania są możliwe do wykonania telefonem komórkowym. Okazuje się jednak, że obecnie nie jest to już wielki problem techniczny. Jaka technika i jakie aplikacje zostały użyte, niech pozostanie tajemnicą autora wyróżnionego zdjęcia. Nie ma jednak wątpliwości, że mamy tu do czynienia z dużym doświadczeniem fotografa. Przyjemnym dodatkiem do motywu przewodniego, jakim jest długi czas naświetlania, jest kompozycja kolorystyczna zdjęcia i umiejętne nasycenie światła. Niewątpliwie autor przygotowywał się do tego zdjęcia i wszystko zaplanował. Chciałbym tym wyróżnieniem pokazać Wam, że możecie znacznie więcej oczekiwać od waszych urządzeń mobilnych.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Dobranoc Olsztyn 🌚 #city #Olsztyn #nightout #dworzec #warmia #igersolsztyn #poland #igerspoland #xperia #XperiaXZ #ShotbyXperiaXZ #cute #bestoftheday #station #mobiography #pkp #ig_worldclub #cityscape #mobilnytydzien107 #night #picoftheday #photooftheday #ig_today #igers #instadaily #goodtime #polska #lubiepolske #dumnizolsztyna #goodnight

A post shared by Paweł (@fotopawelolsztyn) on

::: trapped in a corner ;) | this is warsaw, poland . . . #warszawa #igerswarsaw #waszawawa #nowawarszawa #vscowarsaw #wawarszawa #insta_warsaw #warszawa_love #instawarszawa #warsawnow #warsawgramer @fall_in_love_with_warsaw #discoverwarsaw #lubiepolske #igerspoland #shootermag_poland #mobilnytydzien107 #artystycznapodroz #huntgram #polandphotos #meistershots #freezfram #instapicten #fatalframes #faded_world #way2ill #moodygrams #vzcomood

A post shared by funkyspion | mariusz (@funkyspion) on

#vsco #vscocam #vzcopoland #vzcowarsaw #vscomood #vscogrid #vscogood #vscoaddict #vscoonly #mobilnytydzien108 #artystycznapodroz #huntgram #huntgrampoland #warsaw #warszawa #nowawarszawa #waszawawa #mysia #mysia3 #vitkac #spokowystawa

A post shared by Paweł (@pablozja) on

¡Vamos! @maciejrewucki 🚶🏃#lublin #igerslublin #vscolublin #igerspoland #vsco #mobilnytydzien107 #artystycznapodroz #explorepoland #tv_pointofview #igrecommend #freedomthinkers #justgoshoot #exklusive_shot #superhubs #mobilemag #visualauthority #shootermag #citykillerz #killeverygram #mashpics #ig_street #transfer_visions #urbanromantix #rsa_streetview #tv_living #the_visionaries #nothingisordinary #visual_heaven #minimal #reflections

A post shared by 🔸Dorota Łukasik🔸 (@dodonielot) on

The Stairs Have Eyes 😱👁😱😃 #spiralstaircase #stairsandsteps #staircase #architecture_hunter #theworldneedsmorespiralstaircases #polandarchitecture #architecturelovers #archiporn #worldneedsmorespiralstaircases #archi_award #archi_features #rustlord_archdesign #art_chitecture #awesomeminimal #fa_minimal #bnw_architecture #wms_bnw #world_bnw #staircases_fireescapes_ss #staircasefriday #stairwalkers #bnw_architecture #bnw_addicted #tv_spiralstaircases #mobilnytydzien107 #mbl_01 #mobile_perfection

A post shared by Kamila (@kamila.z8) on

Dziękujemy Wam za udział w naszym konkursie. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym fotografom mobilnym, jak i pozostałym, których zdjęcia nie zostały wyróżnione.

Przypominamy, że w trwającym tygodniu oznaczonym tagiem #mobilnytydzien108 kuratorem jest Czarek Dziadurski. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule. Zachęcamy do wzięcia udziału również tych, którzy dotychczas nie uczestniczyli w naszych cotygodniowych konkursach. Czekamy na Wasze zdjęcia!

Zostaw komentarz

MENU: