fot.: pablozja, zdjęcie główne MT Gość 2

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona gość 2 (zdjęcia wybierał Łukasz Głowala)

10 października 2016

Przeglądu ubiegłego Mobilnego Tygodnia dokonał doskonały fotograf i fotoreporter Łukasz Głowala @lukaszglowala. Zdjęć oznaczonych tagiem #mobilnytydzien_gosc2 było ponad 1000. Dziękujemy Wam za tak aktywny udział w cotygodniowej zabawie! Poniżej znajdziecie siedem doskonałych zdjęć wybranych przez Łukasza oraz uzasadnienie Jego wyborów dla dwóch najlepszych zdjęć. Zapraszamy do lektury.

Tym razem nagrodę od partnera Mobilnego Tygodnia – firmy projektogram.pl – otrzymuje @archi.grafia. Gratulujemy!

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najciekawsze zdjęcia według Łukasza i jego komentarze:

View this post on Instagram

A post shared by pablozja (@pablozja)

To duża umiejętność zauważyć piękno w pozornie banalnej sytuacji, którą inni mijają obojętnie. Bardzo spokojna, zrównoważona fotografia, zmuszająca widza do zatrzymania się na dłużej, niż czas potrzebny na „przewinięcie” ekranu kciukiem. Autor stworzył niezwykle wysmakowany obraz, uniknął akademickiego kadrowania i efekciarstwa. Powstała piękna, dokumentalna fotografia, na której pozornie nie ma nic ciekawego, a jednocześnie jest tak wiele.

View this post on Instagram

A post shared by Mirek Górski (@squarepoet)

W fotografowaniu ulicznym olbrzymią rolę odgrywa przypadek, który sprawny fotograf, łącząc swoje doświadczenie, refleks i intuicję potrafi sprytnie wykorzystać. Zupełnie zwyczajna, uliczna sytuacja, jednak ładnie zamknięta w kadrze i okiełznana poprzez zagranie kontrastem, tworzącym wieloplanowość.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

View this post on Instagram

A post shared by Jędrzej Franek (@archi.grafia)

View this post on Instagram

A post shared by Mirek Górski (@squarepoet)

View this post on Instagram

A post shared by Jakub Baczyński (@baczynskijakub)

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien102. Kuratorem obecnie obowiązującego cyklu jest Magda de Jonge Malucha. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Zostaw komentarz

MENU: