fot.: pinkoova - zdjęcie główne MT 98

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 98 (161)

19 września 2016

Instagramowy hashtag #mobilnytydzien98 zgromadził ponad 1300 zdjęć. Subiektywnego wyboru najciekawszych z nich podjął się Łukasz Gurbiel (@sollyth).

Nagrodę od partnera naszej zabawy – firmy projektogram.pl – otrzymuje tym razem @pozn_ania. Gratulujemy!

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście zdjęcia muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najciekawsze zdjęcia według Łukasza, wraz z jego komentarzem:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 😾 Kasia/ Lublin, Poland (@pinkoova)


Piękne minimalistyczne zdjęcie. Świetnie wykadrowane. Być może autorka miała pokusę, żeby „przyciąć” trochę nieba, ale na szczęście jej nie uległa. Moim zdaniem tak, jak jest, jest idealnie – sposób wykadrowania bardzo mocno podkreślił niskie położenie najbliższej nam gwiazdy. Promienie światła biegnące od wschodzącego słońca, wciskające się na podwórko pomiędzy zabudowaniami, robią na mnie piorunujące wrażenie. I prowokują do rozmyślań. Na co padają? Może właśnie budzą kogoś z pięknego snu? Albo przeciwnie – ratują od koszmaru? Nie mogę oderwać oczu!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Mike (@konwaliowy)


Niesamowita kompozycja, minimalistyczna i niezwykle geometryczna. Zdjęcie zostało idealnie skonwertowane do czerni i bieli. Właściwie każda z pokazanych płaszczyzn uzyskała swój własny odcień szarości. Świetne tekstury! Bez nich kadr byłby prawdopodobnie trochę nudny. Wisienką na torcie jest postać, która wprowadza odrobinę dynamiki w tę uporządkowaną kompozycję, a także pozwala na zorientowanie się w skali sfotografowanych obiektów.  Cudo!

Pozostałe wyróżnione prace:

Wybór nie był prosty. Przynajmniej kilkanaście fotografii ostro konkurowało o moją uwagę. Ostatecznie postanowiłem wyróżnić osiem z nich:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Alicja Bordon (@alicjabordon)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Mirek Górski [ex mesanneyane] (@squarepoet)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 👤Mikołaj Kaleta | Poland🇵🇱 (@____mkv)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ania Chawziuk, Poznań, Poland (@pozn_ania)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lore Lei (@loree_lei)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dariusz Sobiecki (@dareksobiecki)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jacek Szlak (@jacekszlak)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Stella (@__szyczy__)


Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć i jak zwykle zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia! Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien99. Kuratorem obecnie obowiązującego cyklu jest Marysia Duliban. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Zostaw komentarz

MENU: