fot. panistudentka

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 95 (158)

29 sierpnia 2016

W ubiegłym tygodniu opublikowaliście około 1300 zdjęć z tagiem #mobilnytydzien95. Wyboru najlepszych z nich podjął się Czarek Dziadurski.

Tym razem nagrodę od partnera naszej zabawy – firmy projektogram.pl – otrzymuje Michał Wes (@em_wes). Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście zdjęcia muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia według Czarka:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paula (@panistudentka)

Zdjęcie Pauliny jest minimalistyczne, doskonale zaplanowane i wyedytowane. Modelka znajduje się w samym środku kadru, na tle kontrastujących chmur, a kolor dymu jest bardzo zbliżony do koloru nieba. Daje to interesujący efekt ‘przeganiania chmur’ i wypełniania nieba jednolitym kolorem. Jak dla mnie bezsprzecznie najciekawsze zdjęcie tagu :)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kas Sob (@jakajakasia)

Drugim zdjęciem, które podbiło moje serce i przekonało do siebie w pełni, jest fotografia Kasi. Część z osób bardziej zaznajomionych z techniką robienia zdjęć, aplikacjami czy obróbką może zwrócić uwagę na drobne niedoskonałości techniczne zdjęcia, jednak w tym przypadku fotografia jest, w mojej ocenie, świetną prezentacją potencjału fotografa. Widać, że zdjęcie jest naturalnie kadrowane, nie cechuje się też zbyt mocną obróbką, ot, wykorzystano nadarzającą się okazję. Przesunięcie łódki od centrum kadru wiele osób (w tym mnie ;) ) przyprawiłoby o lekką nerwicę, jednak autorka doskonale ujęła ulotny moment, co zadecydowało o drugim miejscu dla zdjęcia. Brawo!

Pozostałe wyróżnione prace:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @korbusje

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @lejdiszon

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Wes (@em_wes)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marcin Chomik Bartoszewicz (@chomik20)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jarek (@yarekb)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 🌿nv (@nelcajs)

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć i oczywiście zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia! Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien96. Kuratorem obecnie obowiązującego cyklu jest Tomasz Kobza. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Zostaw komentarz

MENU: