fot.: nesquik09

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 93 (156)

15 sierpnia 2016

W minionym tygodniu tag #mobilnytydzien93 zgromadził około 1400 zdjęć. Wyboru najciekawszych z nich dokonał Alek Małachowski. Nagrodę od projektogram.pl otrzymuje Tomasz Ozdoba @oziozdoba. Gratulujemy!

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście zdjęcia muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia według Alka:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marcin Stempień (@nesquik09)

“Were you listening to me, Neo? Or were you looking at the woman in the red dress?” spytał Morfeusz głównego bohatera w pierwszej części trylogii Matrix. Neo zapatrzony w kobietę w czerwonej sukni chwilowo stracił kontakt z rzeczywistością. I tak samo mam z powyższym zdjęciem Marcina, gdzie wzrok automatycznie przyciąga sylwetka w oddali wyłaniająca się z cienia i ubrana w kontrastującą z otoczeniem czerwień. Wisienką na torcie jest wykorzystanie nowo powstałej instalacji artystycznej w Łodzi. Całość współgra a sama paleta barw prowadzi nas niejako do punktu kulminacyjnego fotografii – kobiety w czerwonej sukience. Mistrzostwo!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @lejdiszon

“Deszczu nie lubimy, kałuże uwielbiamy” ktoś niedawno napisał ;) Idealnie wychwycona poza rowerzystki, światła miasta, edycja wiernie odwzorowująca poburzową szarówkę, oraz przejeżdżające obok i nadające dynamiki zdjęciu auto sprawiają, że scena jest kompletna i zachwycająca sama w sobie, a towarzysząca jej kałuża jest tylko i aż dodatkowym walorem artystycznym fotografii. Widz nie ma wrażenia wykorzystania zabiegu odbicia dla samego odbicia, wszystko tworzy spójną całość, ciesząc oko i zachęcając do wyczekiwania na kolejny deszczowy dzień. Gratulacje!

Pozostałe wyróżnione prace:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Natasza Perzak | @darknatya (@nataszamaria)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ewelina Pietraczyk (@cosxcos)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adrian Werner (@adrianwerner)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Bartosz Parzyszek (@bartekparzyszek)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tomasz Ozdoba (@oziozdoba)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Magdalena J. (@you_tro)

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien94. Kuratorem obecnie obowiązującego cyklu jest Mateusz Jaszak. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w tym artykule.

Zostaw komentarz

MENU: