Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 90 (153)

25 lipca 2016

W minionym tygodniu tag #mobilnytydzien90 zebrał blisko 1600 zdjęć. Przed subiektywnym wyborem najciekawszych z nich stanął Kamil Kawczyński. Nagrodę od projektogram.pl otrzymuje Dagmara vel @sajgunia. Gratulujemy!

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia:

Lato w pełni. Jedną z bardziej charakterystycznych sytuacji, na jakie możemy się natknąć podczas wakacji są bawiące się, uśmiechnięte dzieci, które potrafią cieszyć się chwilą. Z wiekiem wielu z nas zatraca tę umiejętność. Przestajemy cieszyć się z małych rzeczy. Stajemy się bardziej poważni. Mniej się uśmiechamy. Martwimy się tym co było, tym co jest i tym co będzie oraz tym czego nie mamy, niż tym co mamy. Słowem zatracamy w sobie to wewnętrzne, beztroskie, uśmiechnięte, ufne i ciekawe świata dziecko, widoczne na zdjęciu. Ciężko mi będzie doszukać się tu fotograficznych reguł uatrakcyjniających kadr, prócz poprawnej kompozycji i dobrego światła. Mógłbym za to napisać prawdziwy elaborat nt. tego, co przedstawia to zdjęcie. Instagram nie zezwala na tworzenie poematów, więc ograniczę się tylko do słów miłość, radość, ufność, beztroska, zaangażowanie, rodzina, wakacje, piękne wspomnienia. To wszystko, a nawet znacznie więcej widoczne jest w tym pełnym magii kadrze. Prawdziwa perła 90 odsłony Mobilnego Tygodnia 3.0. Chapeau bas!

View this post on Instagram

Bracia. #dzieci #rodzeństwo #rower #droga #bw #bnw #blackandwhite #czarnobiałe #przygoda #igerspoland #polska #poland #mobilnytydzien90 #mobilnytydzien #road #bicycle #createasuskonkurs

A post shared by elpe (@e1pe) on

Dzieci i ich wakacyjne przygody wyraźnie zdominowały wyniki obecnej odsłony MT. Kolejnym ze zdjęć, które zwróciło na siebie moją uwagę jest to wykonane przez Lorenca. Dobre zdjęcie powinno przedstawiać jakąś historię. Nie inaczej jest w tym przypadku. Patrząc na ten obrazek mam wrażenie jakbym cofnął się w czasie. Wakacyjne wypady rowerowe z dzieciakami sąsiadów mieszkających na wsi są mi dobrze znane. Jeździliśmy bez celu po nieznanych nam polnych drogach i to zazwyczaj ten najstarszy, najodważniejszy, wyznaczał kurs wyprawy. Tu jest podobnie. Starszy z braci lub kolegów zaczyna ruszać. Młodszy, nieco mniej pewny, wyczekuje reakcji starszego. Mogą jechać prosto lub skręcić w którymś z kierunków. Oczywiście w tym przypadku stoi za nimi dorosły i to zapewne on zdecydował gdzie jechać. Z rzeczy technicznych kadr przedstawia piękną, podwójną zasadę trójpodziału. Ponadto autor zdjęcia umiejętnie wprowadził nieostrość obrazu, efekt winiety i B&W mające na celu zwrócić uwagę odbiorcy na dzieciach i motywie z drogą. Brawo!

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

View this post on Instagram

Mój Mały Lewandowski😬 #1415mobilephotographers #vsco #mobilnytydzien90 #conatomarszałek2

A post shared by Dagmara Kubiak (@sajgunia) on

View this post on Instagram

#youmobile #mobilnytydzien90 #igerspoland #igerspoland_photooftheday #kids #childrenphoto #lensculture #artystycznapodroz #mobiography #freshfrompoland #1415mobilephotographers #shootermag #mobilephototrip #iphoneonly #iphoneography #goldenhour #world_bnw #ig_bw #bnw_of_our_world #fa_bnw #tv_noir #jj_blackwhite #bw_street #bnw_divine #BNW_GREATSHOTS #monochrome

A post shared by Marcin Rebejko (@mrebejko) on

View this post on Instagram

Historie okienne jump #mobilnytydzien90 #1415mobilephotographers #fromstreetwithlove #hicaricreative #friendsinbnw

A post shared by Dagmara Kubiak (@sajgunia) on

View this post on Instagram

Expecting the unexpected #woziaki

A post shared by Ally (@ala_wu) on

View this post on Instagram

A short story about sharing 2/3 #friendsinperson #loves_urban #1415mobilephotographers #rsa_streetview #ig_street #streetphoto #tv_streetlife #citykillerz #streetbwcolor #streetdreamsmag #streetlife_mag #shootermag #igworldclub_street #urbanandstreet #strtphoto #best_streetview #loves_street #pocket_streetlife #fromstreetswithlove #fswlblackie #street_persons #street_focus_on #igw_street #mobilnytydzien90 #conatomarszałek2 #igrecommend #youmobile #daily_photoz #topshelf_shots #ig_masterpiece

A post shared by Anna Slusarz (@dyskalkulia) on

Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien91. Kuratorem obecnie obowiązującego cyklu jest Przemek ZdybelSzczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w TYM ARTYKULE.

Zostaw komentarz

MENU: