Recenzja produktów od Projektogram.pl

14 maja 2016

Przed Wami długo wyczekiwana mulit-recenzja produktów od Projektogramu, przeprowadzona przez członków Grupy Mobilni. Jaka jest ich opinia nt. poszczególnych produktów, które mieli okazję przetestować? O tym dowiecie się z poniższego tekstu :)

Opinia Kamila Kawczyńskiego (poduszka)

Miałem okazję przetestować poduszkę od Projektogramu i muszę przyznać, że jest to produkt bardzo dobrej jakości. Po wytypowaniu 9 fotografii byłem ciekaw jak producent poradzi sobie z trudnym zadaniem jakim miał być wydruk 2 zdjęć w niskiej rozdzielczości 600 pixeli na każdy bok. Żeby było jeszcze trudniej postanowiłem wrzucić do szablonu 2 kolejne zdjęcia z rozdziałką powyżej 2000 pixeli na bok. Pozostałe 5 kwadratów miało około 1000 pixeli. Mimo tak dużych różnic w rozdzielczości wybranych przeze mnie zdjęć projektogram poradził sobie z tym zadaniem na piątkę. Wszystkie zdjęcia prezentują się bardzo dobrze. Żadne z nich nie odbiega jakością od reszty.

Mogę o sobie powiedzieć, że jestem wymagającym typem konsumenta. Lubię narzekać, czepiać się, zwracać uwagę na niedoskonałości produktu. Po upewnieniu się, że jakość zdjęć jest taka, jak to sobie wyobrażałem, zacząłem wąchać poduszę od strony nadruku. Chciałem doszukać się jakiegokolwiek zapachu farby/tuszu lub barwników chemicznych, które mogłyby mi dać powód do narzekania na produkt, ale niczego nie wyczułem.

Miękkość poduszki pozytywnie zaskoczyła. Spodziewałem się, że będzie niewygodna a jej główną funkcją będzie element dekoracyjny łóżka. Nic bardziej mylnego. Poduszka jest miękka, sprężysta, miła w dotyku. Mówiąc szczerze jest nawet lepsza niż moje dotychczasowe poduszki. Z tego co zauważyłem poszewkę da się zdjąć, tak więc najprawdopodobniej da się ją wyprać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Podsumowując, bardzo chciałem przyczepić się do czegokolwiek jeśli chodzi o zamówiony przeze mnie produkt, ale naprawdę nie mam do czego. Poduszkę zaprojektowałem na prezent dla bliskiej mi osoby, która po jej rozpakowaniu stwierdziła, że to cytuję „najlepszy prezent ever”. Niech to wystarczy za rekomendację poduszek od Projektogramu.

1

Opinia Łukasza Gurbiela (2 mini poduszki)

Mnie w udziale przypadł do przetestowania produkt o nazwie 2 Mini Poduszki. Są to dwie kwadratowe poduszeczki, każda o boku 25 cm. Można sobie zaprojektować wersję z 9 lub z aż 25 zdjęciami (oczywiście na obu). „Plecy” poduszek mogą być w kolorze ecru lub czarnym. Ja dla siebie wybrałem odmianę z 9 zdjęciami i w kolorze ecru. Cóż, dopasowanie do siebie 50 zdjęć mnie przerosło :)

Poduszki prezentowane na stronie Projektogramu wyglądają świetnie, ale zauważyłem, że większość zdjęć na nich jest w tonacji raczej jasnej. Ja więc, na przekór, postanowiłem wykorzystać zdjęcia ciemniejsze.

Muszę przyznać, że końcowy efekt pozytywnie mnie zaskoczył. Wydrukowane na materiale fotografie prezentują się bardzo ładnie; mają dobrą, naturalną kolorystykę. A trzeba wziąć pod uwagę, że moje źródłowe pliki z obrazkami nie były specjalnie wysokiej jakości – były to po prostu najzwyklejsze zdjęcia – takie, jakich każdy z nas ma pełno w swoim telefonie lub komputerze. Dwie fotografie z całej osiemnastki pochodziły z profesjonalnej sesji w studiu i muszę powiedzieć, że jakoś specjalnie nie wyróżniają się one spośród reszty jakością na wydruku – co, żeby było jasne, uważam w tym przypadku za zaletę. Zauważyłem, że drobna faktura poduszki fajnie „gubi” wiele niedoskonałości zdjęć źródłowych. No i całkiem niepotrzebnie bałem się o ciemne kolory, gdyż prezentują się one naprawdę dobrze.

Nie jestem pewien, czy „poszewkę” można prać – ale technicznie jest to wykonalne, bo wypełnienie poduszki można wyjąć. Na koniec jeszcze jedna ważna rzecz: zadrukowana powierzchnia poduszki jest przyjemna w kontakcie ze skórą; prawdę powiedziawszy nie różni się ona w dotyku jakoś specjalnie od strony niezadrukowanej.

Z czystym sumieniem mogę polecić 2 Mini Poduszki od Projektogramu. Świetna rzecz na prezent, a i zdrzemnąć się na nich myślę można bez problemu :)

dwie-bez-telefonu-1000x664_cr

Opinia Mateusza Jaszaka (kwadraty)

Wybrałem 24 zdjęcia o zróżnicowanym kontraście i  jasności. Jak wygląda sytuacja z jakością wydruku? Jestem pod wrażeniem :-) Dobrze odwzorowane barwy, ostrość zdjęć bez zarzutu-zdjęcia wyglądają zdecydowanie lepiej niż na ekranie monitora, poza tym interakcja z fotografią jest o wiele przyjemniejsza.

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a6 preset

Opinia Przemka Zdybla (ramka do zdjęć)

Zamówionym produktem była ramka w kolorze czarnym z białym passepartout z umieszczonymi w ramce czterema zdjęciami zaimportowanymi z profilu instagramowego. Wybór i konfiguracja ramki była bardzo sprawna, przekaz bardzo czytelny, a import zdjęć z profilu instagramowego bardzo płynny. Procedura zamówienia nie trwała dłużej niż 5 minut wraz z przejrzeniem profilu instagramowego i wyborem zdjęć. Produkt wykonany jest z bardzo porządnych materiałów, ramka jest elegancja i jednocześnie schludna, posiada kilka możliwości powieszenia na ścianie, co jest rozwiązaniem praktycznym. Jeśli chodzi o jakość wydruku zdjęć, to widoczna jest utrata jakości na zdjęciach, które wybrałem, więc jeśli komuś zależy na przeniesieniu jakości zdjęć z profilu instagramowego, może być nieco rozczarowany. Ramka została przysłana w bardzo ładnym, gustownym kartonie, a w środki znajdował się liścik powitalny, co było bardzo przyjemnym zaskoczeniem.

received_1736892959886480-01

Opinia Czarka Dzidurskiego (plakat)

Plakat od projektogram.pl reklamowany jest jako „miły w dotyku must have dla totalnych FotoManiaków”. Produkt pozwala na wydruk 54, 96 lub 150 zdjęć w orientacji poziomej lub pionowej na planszy o wymiarach 61×91,5 centymetra.

Składając zamówienie zdecydowałem się na plakat zawierający 54 zdjęcia. Planowałem skorzystanie z wyższych opcji, jednak odpowiednie ułożenie takiej ilości zdjęć jest niemałym wyzwaniem. Warto zaznaczyć, że problemu nie stanowi kreator tworzenia produktów na stronie projektogram.pl, a… kwestia wyboru zdjęć. Ułożenie 96 fotografii w spójny, sensowny sposób przerosło moje możliwości, więc ograniczyłem się do najmniejszej opcji.

Sam proces składania zamówienia, jego realizacji i dostarczenia przebiegł bardzo sprawnie. Produkt dotarł do mnie w dobrej jakości opakowaniu transportowym w dokładnie tydzień od złożenia zamówienia. Plakat został profesjonalnie zabezpieczony przed uszkodzeniem (sztywna kartonowa tuba, wyściółka chroniąca zawartość), co jest godne pochwały.

Jakość wydruku zdjęć jest bardzo dobra. Nie dopatrzyłem się błędów ani odstępstw od plików źródłowych nawet w przypadku obrazów o dużej rozpiętości tonalnej czy ostrym kontraście.

Zdecydowanie mogę polecić tę formę druku wszystkim fotografom, którzy mają w domu wolną ścianę, mogącą stać się domową galerią własnych fotografii.

6_cr

Jeśli po zapoznaniu się z opiniami naszych ekspertów chcielibyście skusić się na jeden z przedstawionych produktów, to zapraszamy Was na stronę projektogram.pl.

Zostaw komentarz

MENU: