fot.: piotrfen

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 74 (137)

4 kwietnia 2016

Witajcie! Pod instagramowym hashtagiem #mobilnytydzien74 ukryliście grubo ponad 1000 zdjęć. Subiektywnego wyboru najciekawszych z nich podjął się tym razem Łukasz Gurbiel@sollyth.

Przypominamy, że w zabawie biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku od godz. 9.00 do piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

A teraz już oddajemy głos Łukaszowi.

Najlepsze zdjęcia:

Muszę się przyznać, że miałem w tej edycji MT 3.0 wielki problem z decyzją dotyczącą najlepszych zdjęć. Finałową ósemkę wyłoniłem już w niedzielę po południu, ale do samego końca (czyli do dzisiaj, do prawie osiemnastej) nie mogłem się zdecydować, które dwie fotografie z owej ósemki uznać za najciekawsze. Heh, żeby człowiek miewał tylko takie problemy :)

Oto mój ostateczny wybór:

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika #PierdolonyJeleń (@piotrfen)


Zdjęcie autorstwa instagramera o nicku @piotrfen przyciągało mój wzrok za każdym razem, gdy przeglądałem (po raz kolejny, i kolejny, i…) „finałowe” prace. Przyciągało niesamowitą kolorystyką, kompozycją, a także swoją wymową. Fotografia została skomponowana głównie w oparciu o zasadę kontrastu. Mamy tutaj bardzo mocno zarysowaną dysproporcję pomiędzy dwoma światami: kolorowym (ale i sztucznym!) światem telewizji i jej „gwiazd”, a szarą rzeczywistością zwykłych ludzi. Oba światy kontrastują kolorem, pozami bohaterów, stroną, w którą są oni zwróceni, położeniem góra-dół. Drugim zabiegiem – bez którego zdjęcie nie byłoby tak dobre – jest, mimo wszelkich przeciwieństw, podobieństwo. Oba światy są reprezentowane przez męsko-damskie pary. Świetne zdjęcie!

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agnieszka * Poland, Kraków (@nessunka)


Drugim wyróżnionym przeze mnie dzisiaj zdjęciem jest fotografia autorstwa @nessunki. Krakowski Kościół Mariacki jest z pewnością jednym z najczęściej fotografowanych zabytków w Polsce. Nie jest łatwo robić ciekawe i niepowtarzalne zdjęcia takim obiektom, jako że są one już „obfotografowane” na tysiące sposobów. Agnieszce udała się taka sztuka dzięki zastosowaniu relatywnie prostego zabiegu: sfotografowania odbicia w kałuży wież kościoła i odwrócenia zdjęcia o 180 stopni. Zabieg jest prosty, ale tutaj został wykonany perfekcyjnie. Dodatkowym smaczkiem jest gołąb w prawym, dolnym rogu – inny z atrybutów Krakowa :). Wyszło pięknie!

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @cosxcos

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @aleksmic

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Magda DJM (@mdjm_ibiza)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna Grzebinoga (@grzebiphoto)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jacek Szlak (@jacekszlak)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Alek Małachowski (@hashtagalek)

Serdeczne gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Obecnie obowiązującym tagiem (do piątku, do godziny 20:00) jest #mobilnytydzien75. Wasze zdjęcia przeglądnie Krzysztof Górny (@gornykrzychu).

Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w TYM ARTYKULE.

Pamiętajcie, że MT 75 będzie pierwszym przygotowanym we współpracy z firmą projektogram.pl!!!

Zostaw komentarz

MENU: