Fot. half_of_that

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona gość 1 (zdjęcia wybierał Michał Koralewski)

14 marca 2016

Dzisiejszy przegląd Mobilnego Tygodnia jest specjalny, bo specjalny jest jego kurator. Zdjęcia oznaczone tagiem #mobilnytydzien_gosc1 wybierał Michał Koralewski @michal_koralewski, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Zobaczcie, które z ponad 1000 zdjęć wytypował Michał jako te najlepsze w jego ocenie.

Najlepsze zdjęcia tygodnia

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karo Lewandowska (@half_of_that)

W fotografii mobilnej najtrudniejsze do złapania są proste kadry: czyste tło, wyraźne linie, mocny punkt obrazu, brak elementów, które odwracałyby uwagę. Taki prosty kadr znalazłem u Karoliny – prosty, ale nie „prostacki”. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu aplikacji fotograficznych udało się uzyskać małą głębię ostrości i selektywne wyostrzenie. Minimalistyczny kadr, do tego mocny kontrast i wykorzystanie zasady trójpodziału sprawiają, że fotografia jest estetyczna, przyjemna w odbiorze, przyciągająca uwagę. Świetna robota.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Daniel Wencel (@danielwencel)

Zdjęcie Daniela nie bije po oczach kolorami i nie krzyczy historią opowiedzianą wprost. Nie zaskakuje i nie odkrywa wszystkich kart już w pierwszym kontakcie z odbiorcą. W przeciwieństwie do zdjęcia Karoliny tutaj mamy do czynienia z pewnego rodzaju dyskretnym odsłanianiem swoich atutów, z powolnym odkrywaniem znaczeń w plątaninie kształtów. Zdjęcie jest statyczne, do bólu symetryczne i poprawne. Pionowe i proste linie dają poczucie ładu, spokoju i wyciszenia. I dopiero w momencie, gdy zatrzymamy się przy nim dłużej, zauważymy postać stojącą na najwyższym piętrze, wpatrzoną w dal, leniwie obserwującą ludzi, których niewielkie sylwetki widać w ramce utworzonej z pionowych i poziomych linii konstrukcji budynku. Ten spokój widać nawet w układzie nóg postaci – nigdzie jej się nie spieszy, ma czas, być może na kogoś czeka, a może po prostu podziwia miasto, które tuż za szybą tętni życiem. Piękne.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karo Lewandowska (@half_of_that)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Alicja Okrucińska (@aokrucinska)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jacek Szlak (@jacekszlak)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Bartosz Parzyszek (@bartekparzyszek)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika go sza (@go_sza)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ania Chawziuk, Poznań, Poland (@pozn_ania)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Natalia (@nabsti)

Mobilny Tydzień ze specjalnym udziałem Michała Koralewskiego zapoczątkował cykl specjalnych mobilnych tygodni. Raz w miesiącu będziemy zapraszali kolejnych gości, którzy uczynią nam zaszczyt w wyborze zdjęć w kolejnych edycjach naszego przeglądu Waszych prac.

Tradycyjnie dziękujemy Was za udział w naszym konkursie. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym fotografom mobilnym, ale i pozostałym, których zdjęcia nie zostały wybrane. Zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie, która będzie przeglądem tematycznym. Jej kuratorem będzie Mateusz Jaszak aka @deepobserveron. Przypominamy, że obowiązującym oznaczeniem zdjęć będzie #mobilnytydzienKoudelka. Szczególny znajdziecie na naszej stronie i na naszym instagramowym profilu @grupamobilni.

Zostaw komentarz

MENU: