Fot. @joannapecold

Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 65 (128)

1 lutego 2016

W kolejnym przeglądzie Mobilnego Tygodnia tagiem #mobilnytydzien65 oznaczonych zostało ponad 1100 zdjęć. Ich przeglądu i subiektywnego wyboru tych najlepszych dokonał Przemek Zdybel @przemekzdybel.

Zima… Jak dotychczas zbytnio nas nie rozpieszcza, szczególnie w mieście. Jesteśmy na jej półmetku, a śniegu i mrozu jak na lekarstwo. W takich warunkach niełatwo jest uchwycić klasyczny, zimowy kadr, w związku z czym w zdjęciach w mijającym tygodniu widać jeszcze nostalgiczny wpływ jesieni, który przenosi nas już raczej do przedwiośnia.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika joanna (@joannapecold)

Zawsze wyobrażałem sobie, że bojery mogą być bardzo wdzięcznym tematem do robienia zdjęć. Na zdjęciu Joanny widzimy kontrast pomiędzy zawodnikami, a zastygłym obserwatorem, umieszczonym w punkcie centralnym kadru. Dynamika kontra bezruch. Idealnie uchwycona proporcja pomiędzy ekspozycją a kontrastem. Kolorowe, niewielkie elementy, odcinają się od niemal monochromatycznej kompozycji, to tworzy bardzo ciekawy efekt wizualny. Plastyczność zdjęcia daje nam nie tylko obraz tego co widzi obserwator, ale i wyobrażenie o docierającym do niego dźwięku. Niewątpliwie warunki meteorologiczne były w tym dniu po stronie fotografującego, naturalnie korygując światło. To dobrze, jeśli możemy odpowiednio wykorzystać otaczające nas warunki, w taki sposób, żeby stały się dodatkowym atutem.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika filip (@mis_kolorowy)

Autor zdjęcia bardzo umiejętnie wykorzystał światło słoneczne, które tworzy klimat całego zdjęcia, zarówno w zakresie ekspozycji, jak i kolorystyki. Można dyskutować nad tym czy należałoby skorygować kontrast lub być może zastosować efekt winiety, ale dla mnie taka edycja nadaję nieco więcej zimowej surowości zdjęcia, przez co efekt jest bardziej naturalny. Intensywność światła słonecznego decyduje o kolorystyce zdjęcia, które jest na granicy monochromatyczności. Przemyślane ustawienie fotografującego oraz odpowiednie wykadrowanie zdjęcia pozwoliły na stworzenie bardzo ciekawej, ciepłej, mimo, że zimowej, kompozycji.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karo Lewandowska (@half_of_that)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Łukasz Kasperczyk (@kasper3k)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @kuleczka_kuleczka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agnes Turska (@agnesturska)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Błażej Śmigielski (@blaise03b)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika #PierdolonyJeleń (@piotrfen)

Gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć, jak również tym wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu wzięli udział w cotygodniowym konkursie. Oglądamy i oceniamy wszystkie odpowiednio oznaczone fotografie. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Informacje o zasadach naszego, cotygodniowego konkursu znajdują się W TYM ARTYKULE.

Przypominamy, że w akcji biorą udział autorskie fotografie opisane odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 22:00 do kolejnego piątku do godz. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu. Tag obowiązujący w tym tygodniu to: #mobilnytydzien66, w którym wyboru najlepszych zdjęć dokona Dorota.

Zostaw komentarz

MENU: