Akcja Fotokreacja 2.0

28 lutego 2016

Przed Wami reaktywacja dobrze znanej i lubianej zabawy Akcja Fotokreacja. Tym razem w nieco zmodyfikowanej wersji 2.0. Kuratorem akcji jest Kamil Kawczyński.

Idea zabawy jest prosta – wyedytować 1 z 3 zdjęć, jakie będą pojawiać się w poszczególnych cyklach, za pomocą smartfona lub tabletu. Im bardziej postprodukcja będzie odbiegać od oryginału, tym lepiej. Można też wykorzystać pojedyncze elementy przedstawionych fotografii wplatając je
w zupełnie inny kard.

Akcja Fotokreacja 2.0 będzie się odbywać w cyklu dwutygodniowym. Początek i koniec poszczególnych edycji zabawy będzie miał miejsce co drugi piątek o 20.00. Wyniki co drugą niedzielę o 20.00.

Najlepsze prace będą opublikowane na łamach naszej strony internetowej oraz kanałach social media (Instagram, Facebook oraz Twitter)

Aby wziąć udział w zabawie należy:

– Pobrać na swój smartfon lub tablet zdjęcia, które będą umieszczane na stronie Mobilnych, w newsach informujących o kolejnych cyklach AF 2.0. Fotografie obowiązujące przez najbliższe 2 tygodnie można  pobrać stąd.

– Umieścić na swoim profilu na Instagramie wyedytowane zdjęcia, opatrzone tagiem #akcjafotokreacja1. Macie na to czas do 11 marca (piątek), do godz. 20.00.

– Oznaczyć oraz zawrzeć w opisie zdjęcia nick pierwotnego autora fotografii oraz aplikacje za pomocą których dokonano postprodukcji.

Dodatkowe, ważne informacje:

Jednym z podstawowych założeń akcji jest promowanie starannie wybranych Instagramerów, którzy uprzednio wyrazili zgodę na wykorzystanie jednego z ich zdjęć w ramach AF 2.0 oraz dowolne modyfikowanie tych fotografii, mające na celu wyłonić najzdolniejszych uczestników zabawy, pasjonujących się postprodukcją zdjęć na smartfonach lub tabletach. Drugi cel akcji ma charakter edukacyjny. Ma on pokazać ogromny potencjał jaki drzemie w aplikacjach do obróbki zdjęć oraz zachęcić jak największe grono osób interesujących się fotografią mobilną do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie.

W związku z powyższym każdy z uczestników AF 2.0 zobowiązany jest do oznaczenia na wyedytowanym przez siebie zdjęciu, pierwotnego autora fotografii a także wzmiankę o nim w opisie zdjęcia. Wszyscy biorący udział z zabawie proszeni są również o umieszczenie nazw aplikacji za pomocą których dokonali postprodukcji fotografii.

Wszelkie fotografie wyedytowane za pomocą oprogramowania do obróbki zdjęć na PC lub laptopie nie będą brane pod uwagę. Akcja Fotokreacja 2.0 służy promowaniu talentu i twórczości osób pasjonujących się fotografią mobilną, którzy na co dzień robią i edytują zdjęcia tylko i wyłącznie na smartfonach i tabletach.

Mamy nadzieję, że nowa zabawa fotograficzna spotka się z Waszym entuzjazmem, pomoże rozwinąć skrzydła tym, którzy mieli już styczność z mobilną postprodukcją oraz pozwoli odkryć w sobie nową pasję osobom stawiającym w niej swoje pierwsze kroki :)

Autorami zdjęć obecnej edycji AF 2.0 są:

Kamil Kawczyński (Mobilny): @9_Destiny

View this post on Instagram

Pirate ship on the open sea. Sunset. Ustka. Poland. Taken with HTC Desire HD. #poland #igerspoland #loves_poland #ustka #sea #pirate #ship #sail #sunset #adventure #goldenhour #shadow #silhouette #travel #traveling #holidays #summer #htc #grupamobilni #mobilnytydzien25

A post shared by Kamil Konrad Kawczyński (@9_destiny) on

Beata Zych: @beatazych

Alek Małachowski: @hashtagalek

View this post on Instagram

veni, vidi..fotografi czyli wczorajsze poznawanie miasta i ludzi wraz z @malgo_f, @beatazych & @patryk_wikalinski 👌 #vzcowarsaw #vzcopoland #igerswarsaw #igerspoland #waszawawa #mobilnytydzien50 #nowawarszawa #vscowarsaw #vscopoland #streetphotography #vscocam #nam_travel #artystycznapodroz #polandarchitecture #tv_pointofview #tv_silhouettes #transfer_visions #igmasters #mobilemag #urbanromantix #ig_worldclub #rsa_streetview #huntgram #storybehindsquares #visualsgang #exklusive_shot #minimalpeople #ig_europe #artofvisuals #apteraz2016

A post shared by Aleksander Małachowski (@hashtagalek) on

Życzymy dobrej zabawy! :)

Tagi:

Zostaw komentarz

MENU: