Rajmund Barnaś | Mobilni Wybrali!

11 grudnia 2015

Przed Wami ostatnia część cyklu Mobilni Wybrali 2.0. Tym razem przepytujemy Rajmunda Barnasia – oddanego użytkownika tylko jednej aplikacji do edycji zdjęć oraz autora niepowtarzalnych kadrów uchwyconych o poranku. Zapraszamy do lektury!

1. Na początek powiedz nam kilka słów o sobie.

Cześć! Nazywam się Rajmund Barnaś mam 34 lata i uwielbiam przyrodę. Dlatego w miarę możliwości i dostępności wolnego czasu fotografuję sarny i jelenie w Mazurskich polach i Lasach. Na co dzień mieszkam i pracuję jako Grafik w Warszawie.

2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią mobilną?

Aparat w telefonie zaczął mi zastępować krótki obiektyw do lustrzanki, którego trochę z lenistwa :)))  przestałem zabierać na poranne plenery :) Tropiąc zwierzynę o poranku, dźwigając ciężki 400 mm obiektyw, zacząłem przy okazji coraz częściej wyciągać telefon z kieszeni, żeby upamiętnić otaczający mnie krajobraz. Poranki bywają magiczne, a wschodzące słońce daje znakomite światło. Takich „pamiątkowych” kadrów zaczęło robić się dużo, postanowiłem więc publikować je na Instagramie.

3. Czy masz swoją ulubioną aplikację fotograficzną, z której korzystasz podczas robienia lub edycji zdjęć?

Korzystam tylko ze natywnej aplikacji „aparat” w iOS, a edycja od dłuższego czasu wyłącznie w VSCOcam :)

 

4. Czy masz swoje ulubione zdjęcie? Jak powstało?

Ciężko wybrać jedno zdjęcie, każdy poranek jest inny nawet jeśli jestem w tym miejscu po raz dwudziesty. W maju 2014 spontanicznie pojechałem późnym wieczorem w plener. Polnymi drogami dotarłem na miejsce i z dala od zabudowań noc spędziłem w samochodzie. Rano tuż przed świtem oczom mym ukazało się takie wiosenne pofałdowane pole.

5. Spróbuj określić swój styl fotografowania w kilku słowach. Na co zwracasz uwagę podczas robienia zdjęć? Jakich kadrów poszukujesz?

Uwielbiam fotografie pod światło. Lubię las, kolory, lubię chmury na niebie, lubię mgłę. Takich kadrów z porannych wędrówek mam najwięcej.

 

6. Wiele osób twierdzi, że Instagram zmienił coś w ich życiu. Czy podobnie jest z Tobą?

Dla mnie Instagram to taka pozytywna fotograficzna łączność ze światem i z ludźmi, których poznałem i których obserwuję :) Fajnie jest podzielić się np o 04:30 nad ranem tym co w tej chwili dzieje się przed moimi oczami. Miło jest przeczytać odpowiedź na moje „dzień dobry” od kogoś z drugiego końca Polski lub Świata. Dzięki Instagramowi znajduję kadry, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. Zacząłem inaczej patrzeć na otaczający mnie krajobraz. Fotografowanie polnej drogi czy samotnego drzewa może dać satysfakcję porównywalną do fotografowania dzikich zwierząt.

7. Gdzie można Cię znaleźć w sieci?

Instagram: @moondek
www: moondek.com

 

Kilka zdjęć wykonanych przez Rajmunda:

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

MENU: