Natasza Perzak| Mobilni Wybrali!

13 listopada 2015

 

Jest piątek, tak więc pora na kolejną odsłonę Mobilni Wybrali 2.0. Przed Wami miłośniczka czerni oraz fotografii, których motywem przewodnim są ludzie – Natasza Perzak!

 

1. Na początek powiedz nam kilka słów o sobie.

 

Mam na imię Natasza, jestem rodowitą Poznanianką. Moim znakiem rozpoznawczym jest kapelusz i czarny ubiór. ;)

 

2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią mobilną?

 

Zdjęcia robiłam od zawsze, jednak fotografię mobilną zaczęłam traktować na poważnie około rok temu. Wszystko zaczęło się od wymiany mojego starego dobrego iPhone’a 3GS na 5S, różnica w jakości zdjęć była kolosalna. ;) Dzięki Instagramowi odkryłam jaki potencjał drzemie w aparacie zwykłego telefonu i doszło do tego, że używam go częściej niż lustrzanki.

 

3. Czy masz swoją ulubioną aplikację fotograficzną, z której korzystasz podczas robienia lub edycji zdjęć?

 

Zdjęcia robię tylko i wyłącznie wbudowaną aplikacją. Korzystam głównie z dwóch edytorów zdjęć – VSCO ze względu na najlepsze filtry, a także Enlight, który daje możliwość punktowych poprawek i większą kontrolę nad procesem obróbki.

 

4. Czy masz swoje ulubione zdjęcie? Jak powstało?

 

Pytania o moją ulubioną rzecz są dla mnie zawsze najtrudniejsze, ponieważ z natury jestem strasznie niezdecydowaną osobą. Mam problem z wybraniem pomiędzy kawą, a herbatą, a co dopiero wyborem jednego ulubionego zdjęcia :)

Lubię, kiedy fotografie przypominają mi jakieś miłe chwile. Myślę, że największy sentyment mam do tej zrobionej w ubiegłym roku w Warszawie. Szukałyśmy z przyjaciółką hotelu przed koncertem, zauważyłam ciekawe światło w tunelu i już wiedziałam, że muszę się zatrzymać i je uwiecznić.

 

5. Spróbuj określić swój styl fotografowania w kilku słowach. Na co zwracasz uwagę podczas robienia zdjęć? Jakich kadrów poszukujesz?

 

Znajomi śmieją się, że mój styl jest „dark” ;) Lubię stonowane kolory, a najlepiej czuję się w czerni i bieli. Kiedyś prowadziłam nawet fotobloga w całości pozbawionego koloru. Największą przyjemność sprawia mi fotografowanie ludzi. Uwielbiam robić portrety i autoportrety, a także krajobrazy, na których znajduje się mały człowiek dla skali. Kocham zdjęcia we mgle, która zawsze nadaje tajemniczego klimatu. W tym miejscu pozdrawiam wszystkich bliskich znajomych, którzy muszą codziennie wysłuchiwać, że dzisiaj znowu nie było mgły. ;)

 

6. Wiele osób twierdzi, że Instagram zmienił coś w ich życiu. Czy podobnie jest z Tobą?

 

Instagram zmienił bardzo wiele. Nauczyłam się zwracać dużo większą uwagę na kompozycję zdjęcia, usuwać z kadru rozpraszające rzeczy, szukać innej perspektywy. Zaczęłam odkrywać moje miasto na nowo, łatwiej jest też znaleźć ciekawe miejsca podczas podróży – wystarczy przejrzeć zdjęcia innych Instagramerów. Jednak przede wszystkim poznałam pełno wspaniałych ludzi z całego świata. To właśnie oni dają mi codzienne pokłady inspiracji i motywacji.

 

7. Gdzie można Cię znaleźć w sieci?

 

VSCO: natashamaria

Tumblr: nataszamaria

 

Kilka zdjęć wykonanych przez Nataszę:

Zostaw komentarz

MENU: