Natasza Perzak| Mobilni Wybrali!

13 listopada 2015

 

Jest piątek, tak więc pora na kolejną odsłonę Mobilni Wybrali 2.0. Przed Wami miłośniczka czerni oraz fotografii, których motywem przewodnim są ludzie – Natasza Perzak!

 

1. Na początek powiedz nam kilka słów o sobie.

 

Mam na imię Natasza, jestem rodowitą Poznanianką. Moim znakiem rozpoznawczym jest kapelusz i czarny ubiór. ;)

 

2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią mobilną?

 

Zdjęcia robiłam od zawsze, jednak fotografię mobilną zaczęłam traktować na poważnie około rok temu. Wszystko zaczęło się od wymiany mojego starego dobrego iPhone’a 3GS na 5S, różnica w jakości zdjęć była kolosalna. ;) Dzięki Instagramowi odkryłam jaki potencjał drzemie w aparacie zwykłego telefonu i doszło do tego, że używam go częściej niż lustrzanki.

 

3. Czy masz swoją ulubioną aplikację fotograficzną, z której korzystasz podczas robienia lub edycji zdjęć?

 

Zdjęcia robię tylko i wyłącznie wbudowaną aplikacją. Korzystam głównie z dwóch edytorów zdjęć – VSCO ze względu na najlepsze filtry, a także Enlight, który daje możliwość punktowych poprawek i większą kontrolę nad procesem obróbki.

View this post on Instagram

home is behind, the world ahead #chasingfog

A post shared by Natasza Maria Perzak 📷 (@nataszamaria) on

 

4. Czy masz swoje ulubione zdjęcie? Jak powstało?

 

Pytania o moją ulubioną rzecz są dla mnie zawsze najtrudniejsze, ponieważ z natury jestem strasznie niezdecydowaną osobą. Mam problem z wybraniem pomiędzy kawą, a herbatą, a co dopiero wyborem jednego ulubionego zdjęcia :)

Lubię, kiedy fotografie przypominają mi jakieś miłe chwile. Myślę, że największy sentyment mam do tej zrobionej w ubiegłym roku w Warszawie. Szukałyśmy z przyjaciółką hotelu przed koncertem, zauważyłam ciekawe światło w tunelu i już wiedziałam, że muszę się zatrzymać i je uwiecznić.

View this post on Instagram

I walk a lonely road.

A post shared by Natasza Maria Perzak 📷 (@nataszamaria) on

 

5. Spróbuj określić swój styl fotografowania w kilku słowach. Na co zwracasz uwagę podczas robienia zdjęć? Jakich kadrów poszukujesz?

 

Znajomi śmieją się, że mój styl jest „dark” ;) Lubię stonowane kolory, a najlepiej czuję się w czerni i bieli. Kiedyś prowadziłam nawet fotobloga w całości pozbawionego koloru. Największą przyjemność sprawia mi fotografowanie ludzi. Uwielbiam robić portrety i autoportrety, a także krajobrazy, na których znajduje się mały człowiek dla skali. Kocham zdjęcia we mgle, która zawsze nadaje tajemniczego klimatu. W tym miejscu pozdrawiam wszystkich bliskich znajomych, którzy muszą codziennie wysłuchiwać, że dzisiaj znowu nie było mgły. ;)

 

6. Wiele osób twierdzi, że Instagram zmienił coś w ich życiu. Czy podobnie jest z Tobą?

 

Instagram zmienił bardzo wiele. Nauczyłam się zwracać dużo większą uwagę na kompozycję zdjęcia, usuwać z kadru rozpraszające rzeczy, szukać innej perspektywy. Zaczęłam odkrywać moje miasto na nowo, łatwiej jest też znaleźć ciekawe miejsca podczas podróży – wystarczy przejrzeć zdjęcia innych Instagramerów. Jednak przede wszystkim poznałam pełno wspaniałych ludzi z całego świata. To właśnie oni dają mi codzienne pokłady inspiracji i motywacji.

 

7. Gdzie można Cię znaleźć w sieci?

 

VSCO: natashamaria

Tumblr: nataszamaria

 

Kilka zdjęć wykonanych przez Nataszę:

View this post on Instagram

sometimes adventure awaits just around the corner. yesterday morning I explored the area around my local lake and it amazed me how magical it looks when it's foggy. you don't need to always travel far to find something interesting, learn to find the beauty in your ordinary places and make them extraordinary. this photo makes me wanna go to Iceland though. for me, it's the perfect place to capture beautiful moody landscapes. and as I'm a moody person myself, I'm sure I'd feel at home there. 🌚 #PayPalP2P @passionpassport @paypal #passionpassport #Poznań #Poznan #chasingfog #mistyfoggymilkymoody #ink361_europe

A post shared by Natasza Maria Perzak 📷 (@nataszamaria) on

View this post on Instagram

🎭 #operapoznan

A post shared by Natasza Maria Perzak 📷 (@nataszamaria) on

View this post on Instagram

@przemekzdybel in his symmetrical world 😝

A post shared by Natasza Maria Perzak 📷 (@nataszamaria) on

View this post on Instagram

it's the last one, I promise. which one is your favourite? 📷 #makeportrait #selfportraits

A post shared by Natasza Maria Perzak 📷 (@nataszamaria) on

Zostaw komentarz

MENU: