Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona STREET (115)

2 listopada 2015

Ubiegły tydzień był inny, bo uliczny :). Tematem zdjęć był STREET, o którym w dużym skrócie można było poczytać TUTAJ. Mimo że temat był wymagający, daliście radę i na #mobilnytydzienSTREET wpłynęło ponad 700 zdjęć, a kuratorem tej edycji był Damian Kostka @free3hands.

Tutaj Damian. W każdym Mobilnym Tygodniu wybrać nie jest łatwo, ale nie sądziłem, że będzie tak trudno, a na dodatek to mój pierwszy przegląd. Według mnie nie da się oceniać fotografii obiektywnie, każdy na zdjęciu zauważa inne szczegóły, inaczej odbiera widziany obraz, więc mam nadzieję, że osoby nie wyróżnione wybaczą mi mój subiektywny wybór. Pokazuje Wam te zdjęcia, które wywołały u mnie najwięcej emocji.

 

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

@malgo_f

Zwykły dzień na Portobello Road w londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Wydaje się, że to zdjęcie tylko dokumentuje całą sytuację, pokazuje codzienność tej ulicy, tego miejsca. Jednak całość dopełniają Whippety, angielskie charty, które w zabawny sposób ustawiły się za słupkiem zabezpieczającym. Dodatkowo zabawną sytuację potęguje fakt, że te charty są różnej maści. Nieświadome komicznej sytuacji psy wiernie czekają na właściciela, a drugoplanowe życie ulicy toczy się dalej. Świetnie uchwycony moment, kwintesencja fotografii ulicznej.

 

@mesanneyane

Ciężko jest zapanować nad temperamentem dziecka i tylko ciekawość może je na chwilę zatrzymać. To właśnie ten moment, w którym ciekawość wygrywa z temperamentem został tu uchwycony. Wiem co mówię, bo mam na pokładzie dwójkę chłopaków, których ciężko zatrzymać. Ja też jestem ciekaw, co zatrzymało to dziecko, co było w tym namiocie? Może jakbym znał odpowiedź to zdjęcie nie przykułoby mojej uwagi, nie wiem. Mimo tego, że to był moment, kompozycja jest świetna, rewelacyjna w swojej prostocie.

 

Wyróżnione zdjęcia ubiegłego tygodnia:

 

 

 

 

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Dzięki wielkie za Wasz udział w naszym przeglądzie. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym fotografom mobilnym, ale i pozostałym, których zdjęcia nie zostały wyróżnione. Zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie [#mobilnytydzien53], którego kuratorem jest Michał Szklanowski. Szczególny znajdziecie na naszej stronie i na naszym instagramowym profilu @grupamobilni.

Zachęcamy do wzięcia udziału również tych, którzy dotychczas nie uczestniczyli w naszych cotygodniowych konkursach. Robicie naprawdę świetne zdjęcia. Warto się nimi podzielić.

Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w TYM ARTYKULE.

Zostaw komentarz

MENU: