Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 53 (116)

9 listopada 2015

Ubiegły tydzień zgromadził ponownie prawie 1300 zdjęć podpisanych tagiem #mobilnytydzien53, których przeglądu dokonał Michał Szklanowski.

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Z tej strony Michał. Wybór był jak zwykle rzeczą niełatwą, wiele doskonałych kadrów związanych z jesienią i jej pięknymi kolorami, ale także wiele ciekawych minimali i fotografii miejskiej. Wybrane zdjęcia podobają się mnie, co nie znaczy że inne zgłoszone zdjęcia są od nich gorsze. To odbiorca decyduje co jest dla niego dobre a co nie. Tak więc zwyczajny dylemat Mobilnego Tygodnia, w odsłonie już 116.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

Mieszkając w Szwajcarii, chyba mam najzwyczajniej słabość do zegarów. Zwłaszcza TAKICH zegarów. Zdjęcie Szymona Ślipko (@szymonslipko) niesamowicie ciekawe, mroczne, dające wiele do myślenia. Zegar i stojąca przed nim młoda kobieta… o czym myśli? Co wspomina? Kadr prezentuje się też świetne od strony technicznej. Genialna gra światła i cienia, mocny motyw główny, prostota kadru. Jedyną rzeczą, którą można poprawić jest kąt widzenia. Zrobiłbym to zdjęcie z niskiego kąta, blisko podłogi. Wydłużyłoby to sylwetkę kobiety w stosunku do zegaru. Oprócz tego – rewelacja

Następne zdjęcie także od razu przykuło moją uwagę. Gabriela Stoczyńska-Tuncdemir (@seticiophotography) daje nam tutaj dużo do myślenia. Prosty minimal z człowiekiem idącym po polu, zwinięty za pomocą efektu Tiny Planet nabiera nowego wymiaru. Zdjęcie aż prosi się na okładkę książki s-f. Genialna linia wiodąca, prowadząca do głównej postaci, zamglony horyzont. Co czeka naszego bohatera? Szczęście czy kłopoty? Czy to początek czy koniec podróży?

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Tradycyjnie dziękujemy Was za udział w naszym konkursie. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym fotografom mobilnym. Zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie,  której kuratorem będzie Adam Oczkoś. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w TYM ARTYKULE.

Zostaw komentarz

MENU: