Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 53 (116)

9 listopada 2015

Ubiegły tydzień zgromadził ponownie prawie 1300 zdjęć podpisanych tagiem #mobilnytydzien53, których przeglądu dokonał Michał Szklanowski.

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Z tej strony Michał. Wybór był jak zwykle rzeczą niełatwą, wiele doskonałych kadrów związanych z jesienią i jej pięknymi kolorami, ale także wiele ciekawych minimali i fotografii miejskiej. Wybrane zdjęcia podobają się mnie, co nie znaczy że inne zgłoszone zdjęcia są od nich gorsze. To odbiorca decyduje co jest dla niego dobre a co nie. Tak więc zwyczajny dylemat Mobilnego Tygodnia, w odsłonie już 116.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

View this post on Instagram

#artystycznapodroz #DecouvrezParis #exklusive_shot #igersparis #igersfrance #LOVES_FRANCE_ #lesphotographes #letsgosomewhere #mobilnytydzien53 #neverstopexploring #ParisPhoto #TopParisPhoto #vscocam

A post shared by Szymon Ślipko (@szymonslipko) on

Mieszkając w Szwajcarii, chyba mam najzwyczajniej słabość do zegarów. Zwłaszcza TAKICH zegarów. Zdjęcie Szymona Ślipko (@szymonslipko) niesamowicie ciekawe, mroczne, dające wiele do myślenia. Zegar i stojąca przed nim młoda kobieta… o czym myśli? Co wspomina? Kadr prezentuje się też świetne od strony technicznej. Genialna gra światła i cienia, mocny motyw główny, prostota kadru. Jedyną rzeczą, którą można poprawić jest kąt widzenia. Zrobiłbym to zdjęcie z niskiego kąta, blisko podłogi. Wydłużyłoby to sylwetkę kobiety w stosunku do zegaru. Oprócz tego – rewelacja

View this post on Instagram

Walking in… Playing with apps. Taken with my smartphone, edited with Tiny Planet and VSCO. Have a nice evening!

A post shared by Gaba S-T | Nature & Macro (@seticiophotography) on

Następne zdjęcie także od razu przykuło moją uwagę. Gabriela Stoczyńska-Tuncdemir (@seticiophotography) daje nam tutaj dużo do myślenia. Prosty minimal z człowiekiem idącym po polu, zwinięty za pomocą efektu Tiny Planet nabiera nowego wymiaru. Zdjęcie aż prosi się na okładkę książki s-f. Genialna linia wiodąca, prowadząca do głównej postaci, zamglony horyzont. Co czeka naszego bohatera? Szczęście czy kłopoty? Czy to początek czy koniec podróży?

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

View this post on Instagram

⁄ | #VSCOcam | #NATUREROMANTIX

A post shared by Paweł Magnus (@magnus___p) on

View this post on Instagram

oczekiwanie… #poland #bytom #loves_poland #ourpoland #mobilnytydzien53 #mobilephotography #igerspoland #tv_pointofview #artystycznapodroz #vsco #vscocam #vsco_of_our_world #ink361_europe #lifeofadventure #citybestpics #exklusive_shot #city_explore #shootermag #street_perfection #streetphotography #streetdogsofpoland #streetlife #streetphoto #street_photo_club #ig_street #streetlife_award #rsa_streetview #best_streetview #psiapoczekalnia

A post shared by Damian Jóskowiak (@djoskowiak) on

View this post on Instagram

Przechodzący.

A post shared by Bydgoszcz Główna (@bydgoszczglowna) on

View this post on Instagram

Zimowy sen #Krakow #vscokrakow

A post shared by introfotografie (@aleksmic) on

Tradycyjnie dziękujemy Was za udział w naszym konkursie. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym fotografom mobilnym. Zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie,  której kuratorem będzie Adam Oczkoś. Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w TYM ARTYKULE.

Zostaw komentarz

MENU: