Ewelina Pietraczyk| Mobilni Wybrali!

20 listopada 2015

 

Mamy dla Was kolejny wywiad w ramach cyklu Mobilni Wybrali 2.0. Przed Wami podróżniczka i wnikliwa obserwatorka ludzi oraz miejskiej architektury – Ewelina Pietraczyk! Zapraszamy do lektury!

 

1. Na początek powiedz nam kilka słów o sobie.

 

Hej! Nazywam się Ewelina! Z szarością i monotonią dni staram sobie radzić poprzez drobne wyjazdy zagraniczne, poza tym zabarwiam swój świat sztuką. Nałogowo piję kawę.

 

2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią mobilną?

 

Ogólna przygoda z fotografią zaczęła się jeszcze w liceum, gdy w prezencie urodzinowym dostałam lustrzankę. Jak już wspomniałam często podróżuję, więc w obawie o swój zawsze bolący kark (śmiech) zaczęłam zastępować aparat cyfrowy zwykłym aparatem w telefonie, co wydawało mi się bardziej komfortowe. Wychodząc z definicji słowa „mobilny” telefon praktycznie zawsze mam pod ręką, co zdecydowanie ułatwia uchwycić odpowiedni moment.

 

3. Czy masz swoją ulubioną aplikację fotograficzną, z której korzystasz podczas robienia lub edycji zdjęć?

 

Zazwyczaj VSCOcam, sporadycznie zdarza mi się skorzystać z funkcji dostępnych na Instagramie.

 

4. Czy masz swoje ulubione zdjęcie? Jak powstało?

 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Do każdego zdjęcia mam sentyment, każde z nich prezentuje uchwyconą chwilę, która się nie powtórzy. Nie ukrywam, że bardzo lubię zdjęcie, które wykonałam w jednej z Kopenhaskich dzielnic – Norrebro. Superkilen to wielki obiekt, gdzie w okolicy zamieszkuje największy odsetek imigrantów. Jest to miejsce, którego celem jest integrowanie społeczności, niezależnie od rasy, religii, czy też statusu. Człowiek w kapturze doskonale wpasował się w klimat tego miejsca. Nie widzimy jego twarzy, nie wiemy czy jest Duńczykiem czy może imigrantem. Wiemy tylko jedno, wraz z innymi mieszkańcami tworzy społeczność.

 

5. Spróbuj określić swój styl fotografowania w kilku słowach. Na co zwracasz uwagę podczas robienia zdjęć? Jakich kadrów poszukujesz?

 

Moim ulubionym motywem jest architektura, poza tym często zdarza mi się fotografować ludzi i naturę. Najważniejsze czynniki na które zwracam uwagę przy robieniu zdjęć to symetria i naturalne światło.

 

6. Wiele osób twierdzi, że Instagram zmienił coś w ich życiu. Czy podobnie jest z Tobą?

 

Przede wszystkim zaczęłam zauważać rzeczy na które nigdy wcześniej nie zwracałam aż tak szczególnej uwagi. Budynek był dla mnie zwykłym budynkiem, a przechodzący obok mnie człowiek tylko człowiekiem. Dzięki fotografii zaczęłam przyglądać się wszystkiemu dookoła jeszcze bardziej.

Na Instagramie często nie widzi się tylko zdjęć, ale ludzi stojącymi za nimi. Każdy z nas ma inny obiektyw, czyli postrzeganie świata. Wchodząc na profil innego użytkownika widzę te same miejsca z zupełnie innych perspektyw, co pozwala mi jeszcze bardziej poznawać świat i rozwijać wyobraźnię.

 

7. Gdzie można Cię znaleźć w sieci?

 

Instagram: https://instagram.com/cosxcos/

VSCO: http://cosxcos.vsco.co/grid/1

 

Kilka zdjęć wykonanych przez Ewelinę:

 

 

Zostaw komentarz

MENU: