Sól Ziemi – zapraszamy na specjalny pokaz

12 października 2015

17 października (sobota) o godz. 11.00 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pokaz prasowy filmu Wima Wendersa i Juliano Ribeiro Salgado Sól Ziemi. Wyróżniony podczas tegorocznego MFF w Cannes Nagrodą Specjalną Krytyki Un Certain Regard dokument, był także nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny Roku. Oficjalna polska premiera filmu przypada na 23 października 2015 r.

 

Grupa WrocloversGrupa Mobilni oraz Kino Nowe Horyzonty zapraszają wszystkich na to wydarzenie.

 

Jak zdobyć wejściówkę?

Liczba uczestników jest ograniczona do 100 osób!!! TUTAJ znajdziecie wydarzenie na Facebook’u, z którego dowiecie się więcej. Zapisujcie się, bo miejsca szybko uciekają.

 

Film „Sól ziemi” jest nie tylko fascynującym filmowym portretem znanego fotografa, ale także pięknym obrazem symbiozy fotografii i kina, budzącym w widzach wiele silnych emocji, prowokujących do refleksji na temat kondycji człowieka i jego decydującego wpływu na środowisko

 

Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z WROCLOVERS i Grupą Mobilni, a właściwie z jednym z jej członków. Tematem panelu będzie:

„Mobilny punkt widzenia”

 

Jest i KONKURS!

Tematem konkursu jest interpretacja fotograficzna tytułu filmu, czyli „Sól ziemi”

Zdjęcia konkursowe publikujemy na Instagramie z hashtagami:

#‎kinonh‬ #‎solziemi #‎wroclovers_movie

Można publikować dowolną liczbę zdjęć. Zdjęcia konkursowe zgłaszamy do godziny 20:00, dnia 16 października.

Oto nagrody:

  1 miejsce: pięciopłytowy box „Oblicza fotografii” + podwójne zaproszenie do kina NH na dowolnie wybrany film.

  2 i 3 miejsce: film „Szukając Vivian Maier” + podwójne zaproszenie do kina NH na dowolnie wybrany film.

  I trzy wyróżnienia: podwójne zaproszenie do kina NH na dowolnie wybrany film.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przed wyświetleniem filmu a na kinowym ekranie zostaną pokazane wyróżnione fotografie, wtedy tez nastąpi wręczenia nagród.

 

I na koniec. W dużym skrócie. Kim jest bohater filmu?

Sebastião Salgado, legendarny brazylijski fotograf, podróżował po świecie przez 40 lat. Dokumentował historię ludzkości w okresie dramatycznych zmian, będąc świadkiem konfliktów wojennych, ludobójstwa, klęsk głodu i przymusowych migracji. Sławę przyniosły mu cykle czarno-białych fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał w samo jądro ciemności, pokazując cierpienie, okrucieństwo i śmierć. W nowym projekcie fotograficznym Genesis po raz pierwszy odchodzi od fotografii społecznej na rzecz ilustracji piękna Ziemi. Fotografuje obszary nietknięte przez zachodnią cywilizację jakby zaczerpnięte z Księgi Rodzaju, gdzie bez przeszkód rozwija się fauna i flora. Film prezentuje prace Sebastião Salgado, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów, a także zdaje relację z jego życia, opowiada o przemianie, jaką przeszedł po powrocie do Brazylii i zaangażowaniu się w prowadzenie farmy z żoną Lélią. Na Salgado patrzymy z dwóch perspektyw: jego syna Juliano oraz Wima Wendersa, współreżysera filmu, który sam również jest fotografem. Juliano odgrywa tu kluczową rolę. Nieraz towarzyszył ojcu w podróżach, z których pozostały pokazywane w filmie materiały archiwalne. Ujawnia też tajemnice z ich rodzinnego życia, we wzruszających intymnych scenach szczerze analizując relacje z rodzicem. Wątki osobiste uzupełnia obiektywne spojrzenie Wendersa, co sprawia, że filmowa uczta dla oka, jaką jest Sól Ziemi, staje się jednocześnie pasjonującym, wielowątkowym portretem ikony współczesnej fotografii.

 

Sól Ziemi

Francja, Brazylia, Włochy 2014 | 110 min | reżyseria: Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado

Zapraszamy

Zostaw komentarz

MENU: