#mobilnytydzienSTREET

22 października 2015

Już jutro, czyli w piątek 23 października czeka nas kolejny Mobilny Tydzień [MT52]. Tym razem będzie to tydzień tematyczny, a motywem przewodnim będzie fotografia uliczna, inaczej Street. Kuratorem tego tygodnia będzie Damian Kostka (@free3hands).

Obowiązujący hasztag to #mobilnytydzienSTREET. Liczą się tylko zdjęcia wykonane za pomocą telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

 

STREET

czyli fotografia uliczna, dodamy, że u nas dodatkowo mobilna, bo reguły Mobilnego Tygodnia się nie zmieniły.

Definicja fotografii ulicznej

Ciężko jest znaleźć oficjalną definicję fotografii ulicznej. Po prostu jej nie ma. Każdy fotograf patrzy na to inaczej i jakby każdy miał przygotować swoją definicję, byłyby one różne. To  jednak nie oznacza, że nie ma części wspólnych, które wyznaczają kierunek.

 

 

Mimo, że w nazwie gatunku używamy słowa „uliczna” nie do końca skupiamy się wokół samej ulicy. Ogólnie działamy w przestrzeni publicznej, na zewnątrz, w środku i relacjonujemy codzienny byt człowieka. Całość musi być spontaniczna, nieustawiana, dokumentująca chwilę, decydujący moment, który może się więcej nie zdarzyć.

 

 

Przyda się umiejętność obserwacji codziennego życia, spostrzegawczość i refleks. Musicie umiejętnie połączyć miejsce z człowiekiem, człowieka ze zdarzeniem i człowieka z człowiekiem lub wszystko to razem :). Oraz umiejętność stania się niewidzialnym, żeby uchwycić naturalny, a nie pozowany kadr.

Reagujcie na to co widzicie, szukajcie ciekawych sytuacji i obserwujcie ulicę. Czekamy na Wasze zdjęcia. Tagujcie je za pomocą #mobilnytydzienSTREET.

 

Zostaw komentarz

MENU: