Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 51 (114)

26 października 2015

Ubiegły tydzień zgromadził ponownie ponad 1500 zdjęć podpisanych tagiem #mobilnytydzien51, których przeglądu dokonał Przemek Zdybel.

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od piątku od godz. 20.00 do kolejnego piątku do godz. 20:00. Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Drodzy Fotografowie Mobilni. Jak zwykle nie było łatwo i nie było nudno. Nie ulega jednak wątpliwości, że jak zwykle była to czysta przyjemność, ale i odpowiedzialność i niewątpliwy przywilej dokonania wyboru najciekawszych zdjęć z bieżącego tygodnia. Nie ukrywam, że co by nie mówić, był to wybór subiektywny, choćbym nie wiem jak bardzo się starał być obiektywny. Jesień to pora zmian, często dynamicznych, pięknych kolorów i częstych zmian pogody. Idealne warunku do stosowania filtrów VSCOcam, do czego serdecznie Was zachęcam. Poniżej przedstawiam wyróżnione przeze mnie zdjęcia.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

Mrok, wilgoć i światła widziane w wnętrza auta. Doskonały VSCO-kadr z niepowtarzalnym klimatem. Autor pobudza naszą wyobraźnię w inteligentny sposób, w jakże minimalistycznym przekazie. Tylna kanapa w aucie i tysiące historii. Każdy z Was opowiedziałby pewnie swoją. To zdjęcie to głównie emocje, które tworzą to zdjęcie. Można by dyskutować czy autor zdjęcia nie przesadził z korektą FADE. Tylko po co. Zatrzymajcie się dłużej na tym zdjęciu i pozwólcie wyobraźni uczciwie odpracować za dostarczoną strawę.

Czeka… Przypadkowa kompozycja stworzona przez życie, uchwycona w odpowiednim momencie. Dobre oko autora wychwyciło bardzo ciekawy uliczny kadr.  Wbrew pozorom na tym zdjęciu dzieje się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Pierwszy plan to minimalistyczny obraz z umiejętnie wypatrzoną grą światłocieni. Drugi plan jest zagadką. Pozornie w ciemności, ale żyje własnym życiem. Również w tym zdjęciu warto dać popracować wyobraźni. Rozsądnie autor zdjęcia zdecydował się na czarno-biały przekaz. Osobiście dopracowałbym sam kształt kadru, korygując odchylenie osi pionowej zdjęcia.

 

 

Tradycyjnie dziękujemy Was za udział w naszym konkursie. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym fotografom mobilnym, ale i pozostałym, których zdjęcia nie zostały wyróżnione. Zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie, która będzie przeglądem tematycznym, którego kuratorem będzie Damian Kostka. Szczególny znajdziecie na naszej stronie i na naszym instagramowym profilu @grupamobilni. Zachęcamy do wzięcia udziału również tych, którzy dotychczas nie uczestniczyli w naszych cotygodniowych konkursach. Robicie naprawdę świetne zdjęcia. Warto się nimi podzielić.

Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w TYM ARTYKULE.

Zostaw komentarz

MENU: