Mobilny Tydzień 3.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 50 (113)

19 października 2015

Ubiegłotygodniowe wydanie 50 Mobilnego Tygodnia zgromadziło ponad 1700 zdjęć. Wyłonienia najciekawszych z nich podjął się Kamil Kawczyński.

 

Najlepsze zdjęcia:

Długo rozmyślałem nad tym zdjęciem oraz przekazem jaki może zawierać. Byliście kiedyś zakochani, zauroczeni lub zapatrzeni w drugą osobę, która albo nie zdawała sobie sprawy z waszego istnienia, albo nie miała pojęcia jakie uczucia w was wyzwala? Powyższy kard stanowi dla mnie świetną alegorię nieodwzajemnionej fascynacji. Jednym z elementów przyciągających wzrok jest chłopak, który stojąc trochę w nieśmiałej pozie obserwuje dziewczynę, której uwaga jest skupiona na czymś innym. Umiejętnie rozświetlone i ostre sylwetki postaci świetnie kontrastują z wszechobecnym rozmyciem, które nadaje scenie dynamiki i ulotności chwili. Dziewczyna zaraz przemknie się poza granicę kadru, chłopak za chwilę straci ją z pola widzenia, fascynacja w końcu przeminie… Czyż nie jest tak, że będąc w kimś zadurzeni widzimy tylko jasną, promienną sylwetkę, nie dostrzegając innych, ważnych elementów, przysłoniętych przez przyjemny dla oka motion blur? Oczywiście mogę się mylić, może chodzi tu o rozstanie, nawiązujące do utworu Amy Winehouse – Love is a losing game, niemniej jednak niejednoznaczność, niebanalna kompozycja oraz ukryty przekaz stanowią wielką siłę tej niezwykłej fotografii. Chapeau bas!

 

Kolejnym zdjęciem, które zwróciło moja uwagę swoim przekazem jest to wykonane przez Marcina. Kadr z wnętrza jednego z supermarketów z interesującym pierwszym, drugim i trzecim planem. To, co od razu rzuca się w oczy to zmęczenie lub rutyna wymalowana na twarzy kasjerki, którą autor zdjęcia uchwycił z momencie wydawania ostatniego z towarów lub reszty. Drugi plan to typowa scena z zakupów. Kasjer i klienci czekający na swoją kolej oraz pakujący zakupione produkty. Trzeci plan jest również ciekawy z uwagi na oświetlenie sklepu naturalnie układające się w linie wiodące, kierujące wzrok odbiorcy w górę kadru. Jest tu też sporo linii diagonalnych wyznaczających kierunek, podążania kolejki na wysokości całej fotografii. Ostatnim smaczkiem są szczegóły. Zdjęcie przedstawia wiele detali nadających mu reportażowy charakter. Po prostu klasa!

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

 

Serdeczne gratulujemy autorom wyróżnionych zdjęć! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Tag obowiązujący w tym tygodniu (od piątku g. 20:00 do kolejnego piątku, g. 20:00) to #mobilnytydzien51.

Szczegółowe informacje o zasadach Mobilnego Tygodnia w wersji 3.0 znajdziecie w TYM ARTYKULE.

Zostaw komentarz

MENU: