Mobilni Wybrali 2.0 - Magdalena de Jonge Malucha

Magdalena de Jonge Malucha | Mobilni Wybrali!

9 października 2015

Po dłuższej przerwie wracamy z naszym cyklem Mobilni Wybrali, tym razem w wersji 2.0. Będą nowe pytania, nowe osoby i ich najlepsze zdjęcia. Większość z nich powinna być Wam dobrze znana z poprzednich odsłon Mobilnego Tygodnia 2.0. Jako pierwsza rozpocznie Magdalena de Jonge Malucha – wyróżniona w tegorocznej edycji Mobile Photography Awards 2014 w kategorii Food and Beverage – Polka, która na co dzień mieszka na Ibizie. Zapraszamy do lektury!

 

  1. Na początek powiedz nam kilka słów o sobie.

Krótko i zwięźle (kolejność przypadkowa): od prawie 18 lat przypadkowy mieszkaniec hiszpańskiej wyspy, matematyk/informatyk, matka nastolatka, żona Holendra, lata 70’ nie są mi obce, itd.

 

  1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią mobilną?

Moja przygoda z fotografią mobilną to czysty zbieg okoliczności. Latem 2013 roku jeden z moich znajomych fotografów zamieścił na stronie 500px świetny kadr wykonany iPhonem.  Zaintrygowało mnie to. Zrobiłam szybki research internetowy i podjęłam decyzję o zmianie telefonu. Spróbowałam, polubiłam i tak pozostało.  Pierwsze kroki w mobilnym świecie stawiałam na EyeEm oraz w meksykańskiej grupie na Facebooku. Tam też  poznałam pierwszych mobilnych fotografów. Muszę przyznać, że na początku nie miałam serca do Instagramu – kojarzyło mi się z selfie, foodporn i ciężkim HDR, aż dojrzałam i pod koniec kwietnia 2014 roku założyłam tam konto.

 

  1. Czy masz swoją ulubioną aplikację fotograficzną, z której korzystasz podczas robienia lub edycji zdjęć?

Na co dzień używam systemowej aplikacji Aparatu. Od święta 645 Pro. Do edycji służą mi: Filterstorm Neue (jedna z pierwszych zainstalowanych aplikacji, można by rzec, że to miłość od pierwszego użycia), Enlight oraz VSCO. Czasami powracam do PhotoToaster, ale to chyba bardziej z sentymentu. Poniższe zdjęcie z Barcelony wykonałam za pomocą iPhone’a 6, edytując je we wspomnianym wcześniej Filterstorm Neue.

Mobilni Wybrali 2.0 - Magdalena de Jonge Malucha

Mobilni Wybrali 2.0 – Magdalena de Jonge Malucha

 

  1. Czy masz swoje ulubione zdjęcie? Jak powstało?

Ulubione zdjęcie? To bardzo trudne pytanie. Sama nie wiem. Jeżeli mam któreś wybrać, to byłoby jedno z moich wcześniejszych, które zostało zrobione iPhonem 4S. Co roku, po sezonie spędzam jeden dzień z rodziną na sąsiedniej wyspie – Formenterze, która jest prawdziwą perełką Morza Śródziemnego. Jednym ze stałych punktów naszego programu jest odwiedzenie dwóch latarni morskich. Właśnie tam spotkałam starszą parę siedzącą nad przepaścią. Bił od nich niesamowity spokój. Miało się wrażenie, że świat dla nich nie istniał.

Mobilni Wybrali 2.0 - Magdalena de Jonge Malucha

Mobilni Wybrali 2.0 – Magdalena de Jonge Malucha

 

  1. Spróbuj określić swój styl fotografowania w kilku słowach. Na co zwracasz uwagę podczas robienia zdjęć?

Jest w trakcie ewolucji. Próbuję uchwycić moment, emocje – z lepszym lub gorszym rezultatem. Większość moich zdjęć to candidphotography. Na Instagramie to z reguły czarno-białe kadry. Za to VSCO jest w kolorze (moje alter ego, które chyba nie jest takie złe, bo otrzymałam wiele maili). 

 

  1. Wiele osób twierdzi, że Instagram zmienił coś w ich życiu. Czy podobnie jest z Tobą?

Półtoraroczny pobyt na Instagramie to ciekawe doświadczenie. Jak to piszą – nieważne kim jesteś albo jakie robisz zdjęcia. Możesz być Instagwiazdą – kolekcjonerem serduszek i profili, jak również (co jest dla mnie wartościowe) spotykać bardzo interesujących ludzi z pasją – profesjonalistów czy amatorów i to jest piękne. Co by nie mówić, nigdy bym nie pomyślała, że mogłabym wziąć udział i wytrwać w 24 godzinnym projekcie fotografii ulicznej.

Kilka zdjęć wykonanych przez Magdę:

View this post on Instagram

Her bicycle… #ibiza_dailymoments

A post shared by 📸 Magda DJM (@magda_djm) on

View this post on Instagram

Morning coffee #ibiza_dailymoments

A post shared by 📸 Magda DJM (@magda_djm) on

View this post on Instagram

Magic of Es Vedra #ibiza_dailymoments

A post shared by 📸 Magda DJM (@magda_djm) on

View this post on Instagram

Between cubes …

A post shared by 📸 Magda DJM (@magda_djm) on

 

  1. Gdzie można Cię znaleźć w sieci?

Instagram: @mdjm_ibiza
EyeEm: gal0611
VSCO: gal0611

Zostaw komentarz

MENU: