Mobilni Wybrali 2.0 - Dariusz Myszkowski

Dariusz Myszkowski | Mobilni Wybrali!

16 października 2015

Kolejną osobą, którą chcielibyśmy Wam przybliżyć w ramach cyklu Mobilni Wybrali 2.0 jest Dariusz Myszkowski – wyróżniony w tegorocznej edycji iPhone Photography Awards 2015 w kategoriach Landscapes i Others, a także ulubieniec Instagrama, doceniony przez ten serwis już dwukrotnie! Zapraszamy do lektury!

1. Na początek powiedz nam kilka słów o sobie.

Cześć :) Mam na imię Darek, mieszkam w Komornikach pod Poznaniem. Jestem ojcem dwójki wspaniałych dzieci oraz mężem bardzo kochanej żony.

2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią mobilną?

Moja przygoda z fotografią mobilną rozpoczęła się, jak i u wielu innych osób, dzięki aplikacji Instagram. Konto na tym portalu założyłem gdzieś wiosną 2014 roku. Na początku praktycznie nic tam nie umieszczałem. W lipcu tego samego roku zadałem jakieś pytanie na Twitterze Michałowi Koralewskiemu odnośnie fotografii mobilnej, który skierował mnie na Waszą stronę i forum. Dzięki temu fotografia zaczęła mnie coraz bardziej pochłaniać. Zacząłem podpatrywać i czerpać inspiracje od znanych polskich Instagramerów, jak Michał Koralewski, Przemek Zdybel czy Krzysztof Górny.

3. Czy masz swoją ulubioną aplikację fotograficzną, z której korzystasz podczas robienia lub edycji zdjęć?

Przez długi czas moją ulubioną aplikacją do robienia zdjęć była Camera+, choć ostatnio zdjęcia robię wyłącznie aplikacją wbudowaną w telefon. Natomiast jeśli chodzi o obróbkę zdjęć to w większości przypadków korzystam z VSCO. Czasami używam również Snapseeda oraz Mextures.

4. Czy masz swoje ulubione zdjęcie? Jak powstało?

Ciężko jest mi wybrać to jedno ulubione zdjęcie, ale niech będzie to, które zdobyło wyróżnienie w tegorocznym iPhone Photography Awards w kategoriach Landscapes i Others oraz 20 odsłonie Mobilnego Tygodnia 2.0. Zdjęcie to zrobiłem w styczniu tego roku. Pamiętam, że to była niedziela i od rana było bardzo mglisto. Wziąłem kilka domowych akcesoriów, wsiadłem w samochód i pojechałem do pobliskiego lasu. W tym zdjęciu chodziło mi o to, żeby odbiorca zadał sobie pytanie, co to za wózek, kto w nim jest, co on robi na tym mrocznym polu w tej mgle ;)

5. Spróbuj określić swój styl fotografowania w kilku słowach. Na co zwracasz uwagę podczas robienia zdjęć? Jakich kadrów poszukujesz?

Uwielbiam fotografię uliczną, krajobraz i tzw. minimale. Na co zwracam uwagę podczas robienia zdjęć? Przede wszystkim poszukuję „fajnego” światła, cieni, uwielbiam chwytać zarysy ludzkich sylwetek.

6. Wiele osób twierdzi, że Instagram zmienił coś w ich życiu. Czy podobnie jest z Tobą?

Zmienił przede wszystkim to, że dzięki niemu poznałem wiele nowych, fantastycznych osób, które tak jak ja uwielbiają robić zdjęcia. Zacząłem też inaczej patrzeć na otaczającą mnie rzeczywistość, starać się codziennie wyłapywać fajne kadry, czasami też „upiększać” miasto w którym na co dzień żyję.

7. Gdzie można Cię znaleźć w sieci?

Instagram: @darom77
Facebook: Dariusz Myszkowski Photography

Kilka zdjęć wykonanych przez Darka:

 

Zostaw komentarz

MENU: