Follow Friday 2! – Przepytujemy Przemka Zdybla (@przemekzdybel)

25 września 2015

To już przedostatni odcinek Follow Friday. Nad pytaniami dzisiaj myślał będzie Przemek Zdybel (@przemekzdybel).


1. Na rozgrzewkę – jak spędzasz okres wakacyjny?

Przemek Zdybel: Wakacje spędzam z Rodziną. Staramy się odpoczywać w Polsce. Istnieje jeszcze wiele miejsc w naszym kraju, których nie widziałem, a które chcę zobaczyć. Są też miejsca, które widziałem i chcę do nich wracać. Wakacje spędzamy trochę aktywnie i trochę po to, żeby po prostu odpocząć. Zdjęcia z urlopu to stały punkt programu w mojej galerii instagramowej.

2.  Co zabierasz ze sobą w plener? Jaki sprzęt można znaleźć w Twojej fotograficznej torbie?

P.Z.: Nie napiszę niczego odkrywczego. Telefon jest praktycznie jedyną rzeczą jakiej używam podczas plenerów. Ostatnio zmieniłem iPhone’a 5S na iPhone’a 6. Różnice są odczuwalne, ale potrafię w dalszym ciągu znaleźć pozytywne strony fotografowania starszym modelem. Oprócz telefonu bywa, że zabieram ze sobą statyw JOBY GorillaPod. Staram się również zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne.

3.  Z jakich aplikacji fotograficznych korzystasz najczęściej?

P.Z.: Pracuję przede wszystkim w VSCOCam, używając wyłącznie ogólnie dostępnych filtrów. Czasami używam Snapseeda jako program do wstępnych korekt. Bardzo lubię pracować z programem Perspective Correct, jeśli zachodzi potrzeba korekty pionów i poziomów, mimo, że taką możliwość daje teraz również Instagram.

4. Opowiedz historię jednej fotografii.

P.Z.: To moje 14 zdjęcie, które opublikowałem w mojej galerii. Nie miałem wówczas pojęcia o VSCO, snapseedzie i innych wynalazkach. Właściwie to zawdzięczam je Piotrowi Manasterskiemu (@manasterski), który pokazał mi Instagram i pokazał jak można się nim bawić. Zdjęcie w konwencji #justgoshoot wykonałem między 6.00 a 6.30 idąc zaspany do kuchni w celu nakarmienia kota. Miałem szczęście, ponieważ nie zawsze w półmaliźnie chodzę w domu po mieszkaniu z telefonem w ręku. Model wyczekał na pozycji na tyle długo, że zdążyłem już w pełni świadomie wrócić po telefon i zrobić to zdjęcie. Chciałbym robić więcej takich zdjęć, w których pokazujesz tu i teraz. Impulsywnie uwalniasz migawkę.

5. Twój największy sukces fotograficzny?

P.Z.: Pewnie ciągle przede mną. Brakuje mi czasu, aby poważnie przyłożyć się do konkursów fotograficznych, które można by uznać za nobilitujące i w których wyróżnienia można byłoby nazwać sukcesem. Dlatego szczerze uważam, że moim sukcesem jest to, że robię zdjęcia, które podobają się innym.

6. Kogo warto śledzić na Instagramie?

Używam Instagrama od ponad dwóch lat. To szmat czasu dla medium społecznościowego. W tym czasie poznałem wielu fotografów mobilnych, przejrzałem mnóstwo zdjęć i profili. Uważam, że nie umiałbym wskazać jednoznacznie tych najważniejszych dla mnie bez pokrzywdzenia innych, równie dobrych. Myślę, że każdy, nawet najbardziej uznany Instagramer czerpie gdzieś inspiracje, moim zdaniem również u innych Instagramerów być może mniej utytułowanych, dlatego chciałbym polecić profile, które poznałem na początku mojej przygody z Instagramem i którzy zainspirowali mnie w jakiś sposób i przyznam, że w dalszym ciągu mają wpływ na to co robię i prezentuję na moim profilu.

@koichi1717

To moja absolutna fascynacja na początku mojej drogi. W dalszym ciągu z przyjemnością oglądam ten profil, który jest dla mnie w dalszym ciągu inspiracją. Myślę, że @koichi1717 to jeden z najbardziej znanych artystów z Japonii, który zbudował wokół siebie fantastyczną społeczność innych, zdolnych Instagramerów.

@michal_koralewski

To, że miałem zaszczyt poznać osobiście Michała było na pewnym etapie moim marzeniem Instagramera. Uważam, że Michał jest jednym z najlepszych fotografów ulicy jakich znam. Być może są lepsi, bardziej utytułowani, ale pasja z jaką Michał pracuje oraz emocje jakie można odczytać z Jego zdjęć, sprawiają, że zdjęcia, które pokazuje są wyjątkowe.

@frotograf

Joanna „Frota” Kurkowska. Uwielbiam jej zdjęcia odkąd zobaczyłem jej profil. Kipią energią. Inspirują. Poruszają. Tak wygląda życie. Tak wygląda pasja. To jedna z tych osób, których zdjęcia zabierają mi zdecydowanie więcej czasu niż czas potrzebny na wykonanie czynności zwanej „double click”.

 

Gdzie można Cię znaleźć:

 

Tytułowy portret Przemka wykonała @takpomidor

Zostaw komentarz

MENU: