Follow Friday 2! – Przepytujemy Dorotę Piechowiak (@guriana1)

11 września 2015

Zaczyna się złota polska jesień, ale Follow Friday dalej się toczy. Dzisiaj na pytania będzie odpowiadała Mobilna – Dorota Piechowiak (@guriana1).


1. Na rozgrzewkę – jak spędzasz okres wakacyjny?

Dorota Piechowiak: Uwielbiam podróże, a typowy urlop spędzać aktywnie. Ostatnich kilka lat najchętniej na jakiś warsztatach fotograficznych za granicą, z których zawsze przyjeżdżam wykończona fizycznie(brak czasu na sen), ale ogromnie odprężona psychicznie i zmobilizowana do doskonalenia swojego warsztatu. W tym roku w maju było to  street photo w Lizbonie, a w listopadzie wybieram się na Maltę. Letnio poza weekendowymi wypadami w Polsce lubię leniuchować na wsi, obcować z przyrodą, włóczyć się po polach, łapać kadry w złotej godzinie.

2.  Co zabierasz ze sobą w plener? Jaki sprzęt można znaleźć w Twojej fotograficznej torbie?

D.P.: To zależy na jaki plener. Na mobilny oprócz telefonu, dodatkową baterię. Planuję dokupić mały statyw i uchwyt, bo chciałabym poeksperymentować z dłuższymi czasami naświetlania. Na ten z cięższym sprzętem Nikona DF z 2 lub 3 obiektywami, statyw, wężyk spustowy, filtr połówkowy.

iphone's_Dorota

3.  Z jakich aplikacji fotograficznych korzystasz najczęściej?

D.P.: Systemowa aplikacja do robienia zdjęć, Snapseed i Enlight do podstawowej obróbki, Mextures do tekstur i efektów… Touch Retouch do usuwania niechcianych detali, Image Blender do nakładania zdjęć. Lubię jeszcze pobawić się Tales Of Us i Repix.

4. Opowiedz historię jednej fotografii.

D.P.: Nieczęsto jeżdżę komunikacją miejską, więc kiedy trafia się taka okazja, telefon mam zawsze w pogotowiu. Tego dnia kiedy czekałam na przystanku dysponowałam również pożyczonym COVR photo lens case, więc telefon jako urządzenie do robienia zdjęć nie rzucał się w oczy. Pozwoliło mi to na spokojne wypracowanie takiego kadru jakiego chciałam,  nikogo nie pesząc.

5. Twój największy sukces fotograficzny?

Do tej pory nie brałam udziału w konkursach, ale chyba dojrzałam do tegorocznego MPA.

Na Instagramie cieszy mnie każde wyróżnienie, a szczególnie członkostwo w rodzinie @rsa_bnw, gdyż większość moich kadrów, zwłaszcza ulicznych to fotografie czarno-białe. Oczywiście pękałam z dumy, kiedy Michał Koralewski w imieniu grupy zaproponował mi członkostwo Mobilnych:)

6. Kogo warto śledzić na Instagramie?

chuckie_la:

uwielbiam jego edycje nieostrości drugiego planu:

roberttravelpics:

doskonała fotografia czarno-biała, ciekawe kadry z podróży i miejsc opuszczonych:

butterflyblue:

Glenda poetycko miesza ze sobą obrazy:

Gdzie można Cię znaleźć:

Zostaw komentarz

MENU: