Adam Oczkoś

Follow Friday 2! – Przepytujemy Adama Oczkosia (@adam__o)

4 września 2015

Pierwszy weekend września, ale cykle Follow Friday ciągle trwa. Tym razem będzie o wakacjach i ulubionych zdjęciach opowiada Adam Oczkoś (@adam__o).


1. Na rozgrzewkę — jak spędzasz okres wakacyjny?
Adam Oczkość: 
W tym roku nie miałem okazji wyjechać nigdzie na wakacje bo pod koniec czerwca urodziła mi się druga córka. W zasadzie cała moja aktywność fotograficzna w tym okresie skupiła się na rejestrowaniu jej pierwszych dni życia do albumu rodzinnego.

2. Co zabierasz ze sobą w plener? Jaki sprzęt można znaleźć w Twojej fotograficznej torbie?
A.O.: Podstawowy sprzęt fotograficzny to iPhone 6, który mam zawsze w kieszeni. Przy dłuższych wypadach towarzyszy mi również zewnętrzna bateria firmy Mophie oraz słuchawki, które czasami przydają się jako dodatkowy spust migawki. Od jakiegoś czasu na spacery fotograficzne zabieram również ze sobą mniej mobilny sprzęt tj. Fujifilm X-E2 z dwoma obiektywami Fujinon XF18mm F2 oraz XF35mm F1.4. akcesoria   3. Z jakich aplikacji fotograficznych korzystasz najczęściej?
A.O.: Moja podstawową aplikacją za pomocą, której fotografuję to Aparat – domyślna aplikacja iOS. Po blisko 5 latach mobilnego fotografowania, przetestowaniu setek aplikacji i metod post produkcji doszedłem do pewnego minimum. Czas jaki poświęcam na osiągnięcie efektu końcowego to maksymalnie 10 minut. W chwili obecnej używam: – EnlightSnapseedSKRWTVSCOCam

4. Z której fotografii jesteś najbardziej dumny?
A.O.Jest to stara fotografia do, której lubię wracać:

On the other side of the river

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Oczkoś (@adam__o)

Zdjęcie zrobiłem blisko dwa lata temu. Od samego początku wiedziałem jaki efekt chcę osiągnąć i przygotowywałem się do niego prawie tydzień. Zmieniłem całkowicie swoją drogę do pracy, zacząłem śledzić serwisy meteo a w szczególności wiatr i obserwowałem rzekę. Przejeżdżałem tamtędy przynajmniej dwa razy dziennie i obserwowałem nurt. Pewnego dnia wreszcie trafiłem na ten odpowiedni moment. A później zdjęcie to zostało wyróżnione w Mobile Photography Awards.

5. Jaki jest Twój największy sukces fotograficzny?
A.O.
Na pewno do największych sukcesów należą wyróżnienia w Mobile Photography Awards. W tym roku były to wyróżnienia w kategorii Fotografia Uliczna oraz w kategorii Portret. W poprzedniej edycji MPA również byłem wyróżniony w dwóch kategoriach: Architektura oraz Fotografia Czarno-Biała. Jedno wyróżnienie otrzymałem również w poprzedniej edycji iPhone Photography Awards w kategorii: Architektura. Od jakiegoś czasu ograniczyłem do minimum zgłaszanie zdjęć do różnych cyklicznych przeglądów i skupiam się raczej na poszukiwaniu wyjątkowych kadrów.   Poniżej wyróżnione zdjęcia:

Light Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Oczkoś (@adam__o)

N.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Oczkoś (@adam__o)

On the other side of the river A photo posted by Adam Oczkoś (@adam__o) on

5:52 AM

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Oczkoś (@adam__o)

Kirchensteig / Ścieżka Kościelna Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adam Oczkoś (@adam__o)

6. Kogo warto śledzić na Instagramie?
A.O.:Od jakiegoś czasu jestem bardzo zafascynowany fotografią uliczną, dokumentalną oraz fotografią miejskiej architektury.    Sheldon Serkin @shelserkin – świetny fotograf uliczny. Zdobywca tytułu najlepszego fotografa w tegorocznym MOBILE PHOTOGRAPHY AWARDS.

Jiao #nyc #streetphotography #mobilephotography

A photo posted by Sheldon Serkin (@shelserkin) on

Renzo Grande @aliveinnyc – uliczny dokumentalista. Jeden z założycieli @24hourproject – corocznego maratonu fotograficznego, w którym brałem udział w tym roku.

„The Flirting Game” Washington Square Park, NYC. #RenzoGrande #NYC A photo posted by Renzo Grande (@aliveinnyc) on

Paweł @pablozja – świetne zdjęcia, do których często wracam. Bardzo lubię mroczny klimat zdjęć Pawła.

#vsco #vscocam #vzcopoland #vzcotricity #sopot #igersgdansk #igerspoland #polandarchitecture

A photo posted by Paweł (@pablozja) on

7. Gdzie możemy Cię znaleźć?

Zostaw komentarz

MENU: