Gosia Radziszewska

Follow Friday 2! – Przepytujemy Małgosię Radziszewską (@goh_amku)

7 sierpnia 2015

Piątkowy Follow Friday już do Was leci. Tym razem na pytania odpowiada Małgosia Radziszewska (@goh_amku).

1. Na rozgrzewkę — jak spędzasz okres wakacyjny?
Małgosia Radziszewska: Wakacje “właściwe”, czyli dwutygodniowy urlop, mam już za sobą. Aktualnie więc okres wakacyjny spędzam w pracy:)

2. Co zabierasz ze sobą w plener? Jaki sprzęt można znaleźć w Twojej fotograficznej torbie?
M.R.: W swojej kolekcji mam statyw i chińskie mini-obiektywy, jednak ostatnio rzadko z nich korzystam. Teraz obok iPhone’a 5c zabieram jeszcze mojego sprytnego bezlusterkowca Samsunga NX300. Kupiłam go do fotografii rodzinnych, ale ostatnio okazało się, że sprawdza się też doskonale w fotografii ulicznej.

3. Z jakich aplikacji fotograficznych korzystasz najczęściej?
M.R.: Kiedyś miałam naprawdę wiele ulubionych aplikacji do obróbki zdjęć. Obecnie wystarcza mi Snapseed do podstawowej obróbki zdjęć i VSCOcam, do nakładania klimatycznych filtrów. Pozostałe moje aplikacje to: Mextures (głównie do “postarzania” zdjęć), Retouch (do maskowania zbędnych obiektów w kadrze), Image Blender (rzadko, ale czasem się przydaje), AlienSky (efekty specjalne już mnie tak nie bawią i trzymam tę apkę raczej z sentymentu), Pure (gdzie można się pobawić zaawansowanymi parametrami), TangledFX (do zabawy z selfie), Enlight (lubię InstaFit:).

4. Z której fotografii jesteś najbardziej dumna?
M.R.:Jednym z moich ostatnich ulubionych zdjęć jest kałużowe selfie. Nawet w deszczową, szarą pogodę można znaleźć ciekawy kadr. Spodobała mi się faktura chodnika i smugi rozlanego paliwa, zerknęłam w dół i pstryk! Całość była edytowana w aplikacji Enlight, podkręciłam kolor parasolki, dodałam jakiś filtr typu “fade” i tyle.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Goha Radziszewska (@goh_amku)

5. Jaki jest Twój największy sukces fotograficzny?

 M.R.: Hmm… Zastanawiam się czy jest jakiś jeden największy…? W moim przypadku to raczej pasmo małych sukcesików, które napędzają do dalszego działania w zakresie szlifowania warsztatu, kompozycji i historii opowiadaniach przez fotografie. Zaczęło się od przyjęcia mnie w szeregi Mobilnych:) Potem zaczęłam zgarniać coraz więcej wyróżnień na Instagramowych profilach i blogach tematycznych: iPhone Photography School, the App Whisperer, Mobiography czy iPhoneography Central. W zeszłym roku jedno z moich zdjęć zyskało “Honorable Mention” w konkursie iPhone Photography Awards.   

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Goha Radziszewska (@goh_amku)

 W tym roku jednak trochę odpuściłam z uczestnictwem w różnych konkursach. Zaczęłam się zastanawiać, czy faktycznie fotografuję dla aplauzu na różnych forach, czy dla siebie. Jako iż odpowiedź na to pytanie sprawiła mi pewien kłopot, sprawdzam teraz ścieżkę indywidualną – tę “dla siebie”.

6. Kogo warto śledzić na Instagramie?

M.R.: Bardzo lubię profile instagramowe, które są spójne pod kątem stylu. Naprawdę zazdroszczę fotografom, którym udaje się utrzymać całą galerię np. w tonacji czarno-białej albo tylko z jednym filtrem VSCO! Taką galerią może się pochwalić Dylan Furst (@fursty). Zaczełam go obserwować dawno temu, kiedy jeszcze skupiał się na fotografii ulicznej.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dylan Furst (@fursty)

Miasto w jego wydaniu to istne “sin city” – mroczne, mgliste i niepokojące. Potem zniknął mi na moment z głównego “feed’a” i trochę o nim zapomniałam, bym chwilę później pozwoliła się zafascynować na nowo Dylanem, który wyemigrował z miasta na łono dzikiej przyrody. Ten sam styl, ten sam niepokój i mrok. Podziwiam go za konsekwentne trzymanie się jednego stylu.  

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dylan Furst (@fursty)

Moją tęsknotę za morzem i szumem fal skutecznie zaspokajam podglądając profil Theresy @bluemoodz

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Theresa (@bluemoodz)

Theresa poluje na surferów, co w słonecznej Kaliforni jest dosyć proste. Jest też miłośniczką ‘silhouettes’ i fotografowania cieni:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Theresa (@bluemoodz)

Jednak to co jest najpiękniejsze u Theresy to jej umiejętność budowania relacji! Odpowiada na niemalże wszystkie komentarze, zaprzyjaźnia się “zdalnie” z innymi Instragramersami, dzieli się swoimi przemyśleniami, a ponieważ zaglądam do niej regularnie mam naprawdę wrażenie, że przyjaźnimy się od lat.

7. Gdzie możemy Cię znaleźć?
Instagram: @goh_amku
EyeEm:  @goharadziszewska
Flickr: Goha Radziszewska
Twitter: @goh_amku
VSCO Grid: goh.
Blog: Amku-Amku

Zostaw komentarz

MENU: