Follow Friday 2! – Przepytujemy Damiana Kostkę (@free3hands)

21 sierpnia 2015

Choć wielu z Was ciągle na urlopach – my nie próżnujemy i oto kolejny odcinek z cyklu Follow Friday. Tym razem pod lupą znalazł się Damian Kostka (@free3hands).


1. Na rozgrzewkę — jak spędzasz okres wakacyjny?
Damian Kostka: Praca i odpoczynek, oczywiście wszystko przeplatane zdjęciami :). Wszędzie widzę jakieś kadry, więc ciężko by było tak bez zdjęć. Ułamek moich wakacji można zobaczyć na moim Instagramowym profilu … resort Bulgaria … a więcej pewnie już po wakacjach we wrześniu.

… resort Bulgaria … holiday stories | Bulgaria, Albena 08.2015 … #polaknawakacjach #albena #bulgaria #igersbulgaria #igerswroclaw #wroclovers #holiday #igerspoland #outofthephone #street #streetphoto #streethunters #creativityeveryday #xt10comp #streetphotography #huawei #huaweip8 #huaweip8polska #shootermag #snapseed #mobilephotography #blackandwhite #artystycznapodroz

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Damian Kostka (@free3hands)

2. Co zabierasz ze sobą w plener? Jaki sprzęt można znaleźć w Twojej fotograficznej torbie? 
D.K.: Oj czasami znajduję tam rzeczy, o których już dawno zapomniałem :). A tak na poważnie to pewnie to samo co u innych fotografów mobilnych: PowerBank, który już nie raz ratował mnie z opresji ;), to podstawa. Mogę zapomnieć o innych rzeczach ale nie o nim. Jest i statyw, z którego prawie w ogóle już nie korzystam i zdalny przycisk migawki, którego głównie używam w zaciszu domowym. Mimo wszystko targam to wciąż ze sobą :). Zapomniałbym o aparatach. Sprzęt, z którego jestem bardzo zadowolony to Huawei P8 i staruszek, wysłużony już, iPhone 4s.  

Damian_Kostka_w-torbie  3. Z jakich aplikacji fotograficznych korzystasz najczęściej?
D.K.: Na to pytanie odpowiedź będzie krótka, ponieważ główną aplikacją u mnie jest Snapseed. Może to mało odkrywcze, ale tak właśnie jest. Z sentymentu trzymam jeszcze Photoshop Express, Mextures i Pixlr, za pomocą, których od czasu do czasu odlatuje fotograficznie :).  

4. Z której fotografii jesteś najbardziej dumny?
D.K.: Dlaczego tylko jednej :)? Znalazł bym ich więcej, zresztą każde moje zdjęcie ma ukrytą jakąś historię. Ok będzie, tylko jedno :).

Zwycięzca …
… fotografia, którą zrobiłem podczas biegu po schodach Sky Tower Run 2015. To zdjęcie wydaje się być idealnym podsumowaniem tego morderczego biegu (1142 schody i 49. pięter). Nie zobaczymy tu grymasu bólu na twarzy, wysiłku jaki wkładają zawodnicy żeby pokonać ten dystans. Co myślał w tym momencie? Czy w taki sposób odreagowywał zmęczenie? Wydaje się okazywać szacunek do tej odległości, a właściwie wysokości, z którą wygrał. Na zdjęciu jest Daniel Karolkiewicz, który w klasyfikacji generalnej zajął 3 miejsce.    

… Sky Tower Run (1142 stairs, 49 floors) | Wrocław 05.2015 … #skytower #run #igerswroclaw #wroclaw #wroclovers #iphoneonly #igerspoland #iphoneography #poland #street #streetphoto #streethunters #streetphotography #everydaypoland #streetphotographers #grupamobilni #loves_bnw #theappwhisperer #loves_poland #bnw #bnw_zone #bnw_europe #shootermag #snapseed #lubiepolske #mobilephotography #blackandwhite #artystycznapodroz #mobilnytydzien38 Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Damian Kostka (@free3hands)

5. Jaki jest Twój największy sukces fotograficzny?
D.K.: Wydaje mi się, że największy jeszcze cały czas przede mną :), zresztą każde zrobione przeze mnie zdjęcie to mój mały sukces. Jeżeli moje zdjęcia dobrze się ogląda, jeżeli odbiorca rozumie mój przekaz to czego chcieć więcej? A tak bardziej namacalnie to chyba moja obecność w Mobilnych, to tegoroczne, największe moje osiągnięcie.

3hands is a finalist in the international competition Mira MOBILE Prize „Streets of the World”. Congratulations to the other awarded: @michal_koralewski, Agnieszka Werner, @sollyth —————————————– more info:  http://miramobileprize.com/en/ —————————– Thanks @manuelamatosmonteiro Jury Mira Mobile Prize —————————– #igerswroclaw #wroclaw #wroclovers #igerspol #iphoneonly #igerspoland #iphoneography #poland #street #streetphoto #streethunters #streetphotography #everydaypoland #streetphotographers #grupamobilni #loves_bnw #theappwhisperer #loves_poland #bnw #bnw_zone #bnw_europe #shootermag #mextures #lubiepolske #mojwroclaw #mobilephotography #photooftheday #blackandwhite #artystycznapodroz #mobilnytydzien32

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Damian Kostka (@free3hands)

6. Kogo warto śledzić na Instagramie? D.K.: Część osób wymienili już moi poprzednicy, więc do listy osób, które już poznaliście dorzucam:

Mirek Górski (@mesanneyane). Entuzjasta Śląska. Ulicznik jak ja. Bardzo lubię jego przepełnione czernią i bielą uliczne kadry.

Series: Dark side of the city. Follow me / white rabbit. #miasto #gliwice #silesia #tunel #igerspoland #igerssilesia #igersgliwice #exploration #underground #rebel #urban_explorers #white #rabbit #ig_streets #streetwalker #streetphoto #streetphotography #blackandwhite #monochrome #dsb_noir #bnw_streets #blackbisionprojects #ig_contrast_bnw #graphic_arts_bnw #hikaricreative #silesia_streets #silesiarulezteam Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Mirek Górski (@mesanneyane)

 

Nina Khan (@ninastreeter). Czy NYC może się znudzić? Ulice, a właściwie ludzie Nowego Jorku oczami Niny. Zwyczajni, niezwyczajni po prostu prawdziwi.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nina Khan (@ninastreeter)

Ania Sikora (@mikroformat). Przemyślane, czasami spontaniczne obrazki pokazane kreatywnym okiem Sikory na Kwadracie.

#warszawa #warsaw #pkin #mextures #icapture_bnw Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @mikroformat

7. Gdzie możemy Cię znaleźć?

Instagram: @free3hands
EyeEm:  @free3hands
Flickr: Damian Kostka
Web: 3hands

Zostaw komentarz

MENU: