fot.: smok_zygmunta

Mobilny Tydzień 2.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 43 (106)

6 lipca 2015

Ubiegły tydzień zgromadził ponad 1500 zdjęć podpisanych tagiem #mobilnytydzien43! Przed wyborem najciekawszych z nich w OSTATNIEJ przed wakacjami odsłonie Mobilnego Tygodnia 2.0 stanął wycięzca Android Photo Awards w kat. Macro – Kamil Kawczyński.

Przypominamy, że w akcji brały udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie musiały być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Najlepsze zdjęcia ubiegłego tygodnia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika smok Zygmunta (@smok_zygmunta)

Portretem, który w ubiegłym tygodniu zrobił na mnie największe wrażenie, był ten wykonany przez użytkownika @smok_zygmunta. Jest to ciekawy przykład podwójnej ekspozycji. Tym, co przykuło moją uwagę to twarz modelki. Jej spojrzenie jest pełne melancholii, refleksji i smutku… Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że osoba na zdjęciu jest bardzo wrażliwa, czasem niepewna siebie, z całą gamą wewnętrznych przemyśleń, o których wiedzą tylko nieliczni. Ponoć istotą dobrego portretu są oczy, a te są zwierciadłem duszy. Autorowi fotografii zręcznie udało się uwypuklić ten element, poprzez nałożenie drugiej ekspozycji, kierującej wzrok odbiorcy w konkretny punkt kadru. Dopełnienie stanowi półprzezroczyste oblicze fotografowanej oraz będące w lekkim nieładzie włosy. Całość kompozycji może wyzwolić u widza rozważania nt. kruchości, delikatności, tego co ulotne… Ponoć jeden obraz jest wart więcej niż 1000 słów. Powyższe zdjęcie doskonale oddaje istotę tego przysłowia. Chapeau bas!

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Blazej Jelinski (@blazejjelinski)

Kolejnym zdjęciem, o którym chciałbym wspomnieć jest to wykonane przez Błażeja. Świetny przykład na to, że dobra fotografia jest w stanie opowiedzieć pewną historię. Tym razem uliczną. Ciekawa kompozycja, zrezygnowanie z koloru na rzecz uwypuklenia interakcji 2 kobiet, świetny kontrast, otarcie się niemal o podwójną regułę trójpodziału oraz pies wpatrujący się gdzieś w dal, stanowią mocne punkty tego kadru.

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika aalinoe (@aalinoe)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna (@sweetmatan)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gosia (@gosia_f)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Beata Zych (@beatazych)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @lady.tranquility

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał Pyka (@mpyqa)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kuba Karasiński (@qbakrm)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dariusz Myszkowski (@darom77)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Mikael Zwarson (@zwarson)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ula (@chodztutej)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jarosław B (@j.bryla73)

Serdeczne dzięki za udział w naszym konkursie oraz gratulacje dla autorów wyróżnionych zdjęć! Przypominamy, że jest to ostatnia przed wakacjami odsłona Mobilnego Tygodnia 2.0. Po wakacjach wracamy z powrotem z kolejną edycją w wersji 3.0! Szczegóły poznacie już wkrótce :)

Zostaw komentarz

MENU: