Mobilny Tydzień 2.0 — przegląd zdjęć tygodnia, odsłona 40 (103)

15 czerwca 2015

Ubiegły tydzień zgromadził ponad 1500 zdjęć podpisanych tagiem #mobilnytydzien40! Przed wyborem najciekawszych z nich w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia stanął Przemek Zdybel.

 

Dwa najlepsze zdjęcia tygodnia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł (@pablozja)

Wydaje się, że najlepsze w mojej ocenie zdjęcie w MT40, jest zdjęciem z typowego ostatnio instastreamu “shadows play”, których być może widzieliśmy już dużo w ostatnim czasie w wielu instagramowych galeriach. Wydaje się, że to nic trudnego znaleźć odpowiednie światło, odpowiedni cień i obiekt łączący oba te zjawiska. A jednak… Wyróżnione zdjęcie jest niewątpliwie przykładem w jaki sposób można idealnie wykorzystać grę światła i cieni. Doskonały kard w tempo. Jestem w stanie wyobrazić sobie Pawła, który czeka na odpowiedni moment, aby nacisnąć spust migawki w swoim telefonie. Świetne wykorzystanie nasycenia światła i kontrastu, no i to delikatne muśnięcie kolorem.  

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Magdalena (@magrzeskowiak)

Niebanalne zdjęcie, pokazujące zatrzymany czas podczas zwykłej codziennej czynności. Dokument. Zwykła historia. Pozorny chaos, a jednak konsekwentne i skrupulatne działanie w określonym celu. Efektu tego działania nie poznamy. Możemy go sobie jednie wyobrazić. To co zwróciło moją uwagę w tym zdjęciu to kompozycja i światło, w przypadku którego prawdopodobnie zastosowano selektywną korektę lub efekt winiety.

 

Pozostałe wyróżnione zdjęcia:

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Silvie Kozohorská (@silvie_kozohorska)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michał (@pan_batman)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @g3rzegorz

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @aleksmic

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jacek Szlak (@jacekszlak)

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika mooi (@moikropka)

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim angażującym się w nasz konkurs i, oczywiście, gratulujemy Autorom wyróżnionych zdjęć!

Jak zawsze zachęcamy też do udziału w kolejnej odsłonie Mobilnego Tygodnia. Informacje o zasadach naszego cotygodniowego konkursu znajdują się W TYM ARTYKULE. Tag obowiązujący w tym tygodniu to: #mobilnytydzien41.

Przypominamy, że w akcji biorą udział fotografie opatrzone odpowiednim tagiem i opublikowane na Instagramie w terminie: od poniedziałku (g. 9:00) do soboty (g. 20:00). Oczywiście fotografie muszą być wykonane i edytowane wyłącznie za pomocą smartfona lub tabletu.

Jeden komentarz

  1. […] otrzymał wyróżnienie na stronie Grupa Mobilni – fotografia tygodnia. That’s […]

Zostaw komentarz

MENU: